Hlavní navigace

Xerox opět pomrkává po HP, zvýšil nabídku

11. 2. 2020

Sdílet

Tiskárna Autor: Depositphotos

Ikonický americký výrobce kopírek a tiskáren se nevzdává své ambice na akvizici výrazně větší konkurence v podobě HP Inc., svoji nabídku nově zvýšil o jeden a půl miliardy dolarů.

Současná nabídka činí celkem 35 miliard dolarů (tedy lehce přes 800 miliard korun), původní nabídku na převzetí v problémech se potácející společnosti za 33,5 miliardy dolarů podala firma loni na podzim. Vedení HP oficiálně nabídku odmítla kvůli příliš nízké ceně.

Aktuální nabídka Xeroxu, která dělá 24 dolarů na akcii, se skládá z 18,4 dolaru takzvaně v hotovosti, kterou si bude muset Xerox půjčit, a zbytek by měl tvořit podíl na akciích Xeroxu.

HP Inc., výrobce počítačů a tiskáren pro koncový i firemní segment, představuje tu méně úspěšnou část v roce 2015 rozděleného IT giganta. Firma se dlouhodobě potýká s řadou problémů, naposledy společnost silně zasáhl trend rychle klesající potřeby tištěných dokumentů. Jen loni na podzim společnost oznámila plán na zrušení 9 000 pracovních míst (16 % aktuálního počtu zaměstnanců) z důvodu další nutné restrukturalizace. Cena akcií HP zažívala od října 2018 prakticky nepřetržitou jízdu z kopce, ta dosáhla svého současného dna trochu symbolicky opět v říjnu loňského roku na ceně 16 dolarů za akcii.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).