Hlavní navigace

Xiaomi nesmí v Evropě zaregistrovat značku MI PAD, příliš připomíná IPAD od Applu

5. 12. 2017

Sdílet

Tribunál Evropské unie vydal rozhodnutí ve sporu o registraci ochranné známky na slovní označení MI PAD. V roce 2014 si jej u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) chtěla zaregistrovat čínská firma Xiaomi, která ji využívá pro své tablety se systémem Android.

Proti se ale postavil americký Apple, který registraci napadl. MIPAD podle něj příliš připomíná jeho dříve zapsanou známku pro svůj tablet IPAD. Úřad dal Applu za pravdu.

Společnost Xiaomi s odmítnutím EUIPO nesouhlasila a napadla je žalobou u Tribunálu Evropské unie. Ten dnešním rozhodnutím její žalobu zamítl a potvrdil tak, že si Číňané značku MI PAD pro elektronická zařízení v Evropské unii zaregistrovat nesmí.

Názvy jsou si příliš podobné a lidé by si mohli značky zaměňovat, konstatoval Tribunál:

Z fonetického hlediska kolidující označení vykazují průměrný stupeň podobnosti pro anglicky hovořící část relevantní veřejnosti (je totiž pravděpodobné, že tato část relevantní veřejnosti bude předponu „mi“ vnímat jako odkaz na anglické posesivum „my“, a bude tak týmž způsobem vyslovovat „i“ v označeních MI PAD a IPAD) a vysoký stupeň podobnosti pro část veřejnosti, která anglicky nehovoří (tato část veřejnosti bude mít sklon k tomu, že bude „i“ vyslovovat týmž způsobem v obou ochranných známkách).

Úplné znění rozsudku a další dokumenty k věci T-893/16.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).