Hlavní navigace

Xiaomi nesmí v Evropě zaregistrovat značku MI PAD, příliš připomíná IPAD od Applu

Sdílet

David Slížek 5. 12. 2017

Tribunál Evropské unie vydal rozhodnutí ve sporu o registraci ochranné známky na slovní označení MI PAD. V roce 2014 si jej u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) chtěla zaregistrovat čínská firma Xiaomi, která ji využívá pro své tablety se systémem Android.

Proti se ale postavil americký Apple, který registraci napadl. MIPAD podle něj příliš připomíná jeho dříve zapsanou známku pro svůj tablet IPAD. Úřad dal Applu za pravdu.

Společnost Xiaomi s odmítnutím EUIPO nesouhlasila a napadla je žalobou u Tribunálu Evropské unie. Ten dnešním rozhodnutím její žalobu zamítl a potvrdil tak, že si Číňané značku MI PAD pro elektronická zařízení v Evropské unii zaregistrovat nesmí.

Názvy jsou si příliš podobné a lidé by si mohli značky zaměňovat, konstatoval Tribunál:

Z fonetického hlediska kolidující označení vykazují průměrný stupeň podobnosti pro anglicky hovořící část relevantní veřejnosti (je totiž pravděpodobné, že tato část relevantní veřejnosti bude předponu „mi“ vnímat jako odkaz na anglické posesivum „my“, a bude tak týmž způsobem vyslovovat „i“ v označeních MI PAD a IPAD) a vysoký stupeň podobnosti pro část veřejnosti, která anglicky nehovoří (tato část veřejnosti bude mít sklon k tomu, že bude „i“ vyslovovat týmž způsobem v obou ochranných známkách).

Úplné znění rozsudku a další dokumenty k věci T-893/16.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 12. 2017 7:38

  Dochy

  To je sice hezký, ale pokud si někdo za svou obchodní značku vezme jedno písmeno, je to pak trochu problém (pad/phone/... beru jako obecné označení a jediný odlišující prvek je to "I").

 • 6. 12. 2017 22:02

  M0dEx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ano, proto je MyPhone nedotčený. Apple prostě nemá rád konkurenci, která prodává lepší výrobky za menší cenu.

 • 6. 12. 2017 23:42

  PODMAZANÝ (neregistrovaný) ---.190.broadband5.iol.cz

  Řekl bych, že apple dochází dech, výrobky podobně kvalitní, ale číně nemůže konkurovat cenou.
  Proto našel záminku, prý že to zní stejně. Takže mohu jako čech podat napadnou rozhodnutí, protože to zní jinak (ípad a mípad)

 • 5. 12. 2017 15:50

  fotoba

  To nemuseli ani tak blbo odovodnovat, v celom svete plati, ze riziko zemeny je vtedy, ked sa pomenovania lisia v menej nez dvoch pismeach

  pre sa musleo SMB for Unix premovat na SaMBa