Hlavní navigace

Xiaomi v Česku ukončuje prodej telefonů Mi 10, vysoká cena uživatele neláká

Sdílet

Jan Sedlák 16. 6. 2020
Xiaomi Mi 10

Tuzemské zastoupení čínské společnosti Xiaomi oznámilo, že v České republice oficiálně ukončuje prodej nedávno představených chytrých telefonů z řady Xiaomi Mi 10. Firma neuvádí, co za tímto rozhodnutím stojí. S velkou pravděpodobností to ale bude fakt, že o novinku není velký zájem.

Mi 10 je vlajková loď navazující na úspěšný loňský model Mi 9. Cena letošního modelu ovšem oproti loňskému narostla téměř dvojnásobně. Xiaomi se v Česku a dalších zemích dařilo právě díky dobře nastavenému poměru ceny a výkonu, což nyní odpadlo. Xiaomi se pokouší proniknout i do high-end oblasti s vyššími maržemi. Xiaomi Mi 10 Pro už tak například vyšlo na 27 999 korun, Mi 10 pak startuje na 21 999 korunách.

Podobnou strategii letos nasadilo rovněž čínské OnePlus, které dříve rovněž přicházelo s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Letošní modely OnePlus 8 ovšem startují na 20 tisících, Pro pak na téměř 26 tisících. Bude tedy zajímavé sledovat, zda i o tuto značku v Česku opadne zájem.

Na trh se smartphony má dopad i situace kolem koronaviru. V prvním čtvrtletí tohoto roku se celosvětově prodeje chytrých telefonů propadly o 20 procent.

Aktualizováno:

„Z důvodu nadstandardní poptávky po modelech Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro v domovské Číně, které se jak ze stran odborných médií, tak běžných uživatelů setkaly s neočekávaně pozitivním ohlasem, se vedení společnosti Xiaomi rozhodlo, že tyto dva produkty bude nadále prodávat pouze na domácím trhu. Toto omezení se však netýká produktu Mi 10 Lite, který je a bude i nadále na českém trhu dostupný. Co se týká smartphonů Mi 10 a Mi 10 Pro, jejichž prodej nebude do budoucna probíhat v rámci České republiky, chceme zdůraznit, že budou mít oba tyto modely nyní i do budoucna plnou servisní podporu a budou zcela funkční. Z modelů Mi 10 a Mi 10 Pro se tak stává limitovaná edice, kterou je momentálně stále možné u vybraných obchodních partnerů zakoupit,“ uvedla k situaci Kateřina Czyžová ze společnosti Witty Trade, která Xiaomi v Česku distribuuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.