Hlavní navigace

YouTube začíná streamovat televizní kanály, YouTube TV ale spustí jen v USA

1. 3. 2017

Sdílet

Dívejte se na své oblíbené televizní kanály kdykoli a kdekoli přes internet, nabízí nová služba YouTube TV. Videoserver nabídne něco jako předplatné kabelové televize – jen bez kabelu a bez smlouvy s úvazkem na určitou dobu. Služba bude ovšem dostupná jen ve Spojených státech.

Právě na americkém trhu, který je založený na placených televizních kanálech, ke kterým se diváci obvykle dostávají přes kabelovou síť, dává služba asi největší smysl. Podobnou službu, DirectTV Now, začala koncem loňského roku v USA nabízet i společnost AT&T.

YouTube v balíčku nabídne vysílání velkých stanic, jako je ABC, CBS, FOX, NBC nebo ESPN, a přidá také lokální sportovní přenosy. Uživatel v rámci předplatného (35 USD měsíčně) dostane celkem šest účtů, možnost nahrávat neomezený počet pořadů do cloudu k pozdějšímu sledování (zůstanou uložené devět měsíců) a samozřejmě aplikace pro Android i iOS nebo streamování přímo do televizoru přes Chromecast.

YouTube TV nabídne i určitou integraci s další placenou službou – YouTube Red. Původní filmy a seriály YouTube bude možné sledovat i v rámci předplatného YouTube TV. 

YouTube spustí svou „kabelovku bez kabelů“ nejprve jen v několika amerických lokalitách (Los Angeles, New York, Philadelphia) a bude dostupnost postupně rozšiřovat. V Česku služba dostupná není, stejně jako YouTube Red.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).