Hlavní navigace

Z Avastu odchází důležitý investor, britský CVC prodal zbytek svých akcií

4. 9. 2019

Sdílet

Nové pražské sídlo Avastu Autor: Erste Group Immorent

Z českého Avastu vystupuje investor, který do firmy vstoupil v roce 2014 a tehdy jej ocenil na jednu miliardu dolarů. Skupina Sybil Holdings, která spadá pod významný britský investiční fond CVC Capital Partners, prodala 12,4 procenta akcií Avastu (kolem 112 milionů akcií), díky čemuž si přišla na více než 440 milionů liber.

CVC prodával jednu akcii za 367 britských pencí. Letos v březnu už prodával předchozích 10 procent, přičemž cena činila 284 pencí na akcii. Avast vstupoval na londýnskou burzu v květnu loňského roku a CVC tehdy vlastnil 22,7 procenta akcií. Takzvaná lock-up period na 12procentní podíl skončila CVC letos v červnu.

CVC prodával cenné papíry zhruba pět procent pod cenou, za které se obchodovaly včera. Akcie Avastu se v současné době obchodují za více než 372 pencí a celkově tak prošly korekcí. Při vstupu na burzu se akcie Avastu obchodovaly za 241 pencí.

Podíl ve výši 5,5 procenta (52,5 milionu akcií) už v říjnu loňského roku prodával také fond Summit Partners, který do Avastu vstupoval v roce 2010. Největším akcionářem společnosti je s 27 procenty spoluzakladatel Pavel Baudiš.

Avastu za první pololetí tohoto roku meziročně narostly tržby o 9,2 procenta na 421,7 milionu dolarů, zisk si pak připsal 6,5 procenta a usadil se na 236,5 milionech dolarů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).