Hlavní navigace

Zákaz notebooků na palubě letadel zavedla po USA i Velká Británie

22. 3. 2017

Sdílet

Nová americká pravidla umožňují na palubu letadel mířících do Spojených států vzít jen mobilní telefon. Týká se to ale jen cestujících, kteří nastupovali na některém z letišť v severní Africe nebo na Blízkém východě. Informuje o tom server BBC. Teď se se stejnými pravidly přidala i britské letiště. 

Americké úřady vyjmenovaly jedenáct aerolinek operujících z deseti letišť. Důvodem jsou obavy o bezpečnost. Zákaz zatím není nijak časově omezený. Velká Británie má podmínky stejné Američané – týká se to tedy letů z Egypta, Jordánska, Kataru, Kuvajtu, Maroka, Saúdská Arábie, Spojených arabských emirát§ (včetně Dubaje či Abú Zabí) a Turecka. 

První aerolinky už začínají varovat své cestující. Zahraniční média připomínají loňský případ somálského letu, kdy pasažér dostal na palubu notebook s výbušninou. Naštěstí ho ale odpálil moc brzy a pilot stihl ještě s dírou v trupu nouzově přistát

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).