Hlavní navigace

Z poradce náměstkem. Lubomír Bokštefl je novým politickým náměstkem na MPO

10. 2. 2017

Sdílet

V době, kdy vře souboj o to, na koho svrhnout vinu za drahá mobilní data, je ministerstvo průmyslu pod tlakem nejen kvůli tomu, ale třeba i proto, že si platí PR články na Parlamentních listech. Teď přichází další krok ministra Jana Mládka

Pár měsíců před volbami jmenoval nového politického náměstka – Lubomíra Bokštefla. Ten dosud fungoval jako jeho odborný poradce pro oblast elektronických komunikací. Ministerstvo o tom informovalo na svém webu. Podle mluvčího resortu Františka Kotrby se akce připravovala několik měsíců. 

Bokštefl má se státní správou zkušenosti z devadesátých let, když v letech 1991 až 1992 působil na pozici náměstka federálního ministra spojů ČSFR. Na pozici poradce ministra průmyslu a obchodu působí od června roku 2015.

„Jako můj poradce osvědčil výbornou znalost problematiky elektronických komunikací. Toto téma vnímám jako jednu z dominantních priorit pro MPO, a to zejména v oblasti odborně legislativní,“ vysvětluje ministr Jan Mládek potřebu posílit svůj manažerský tým.

Objevují se i první spekulace, že Bokštefl se stal náměstkem proto, aby mohl jít v neděli diskutovat za ministerstvo do pořadu Otázky Václava Moravce. Možnou souvislost sám moderátor pořadu naznačil na svém Twitteru

„Václav Moravec samozřejmě potřebuje marketing pro svůj pořad. Úvaha ustanovit špičkového odborníka pro oblast elektronických komunikací Lubomíra Bokštefla, který na MPO patří k nejbližším spolupracovníkům Jana Mládka, do pozice náměstka člena vlády, byla na stole delší dobu,“ komentuje akci moderátora mluvčí ministerstva František Kotrba.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).