Hlavní navigace

Začala vysílat digitální rozhlasová stanice Hlas Prahy

18. 1. 2021

Sdílet

Digitální rozhlasové vysílání DAB+ Autor: Pure

V digitálním rozhlasovém vysílání se dnes objevila nová metropolitní stanice Hlas Prahy. Šířena je v DAB+ multiplexech společností Teleko a RTI označených DAB2. „V provozu jsou vysílače zasahující Prahu a střední Čechy, včetně jejich synchronních SFN kanálů,“ informovala firma Teleko na sociálních sítích. Na webu doplnila, že jde konkrétně o vysílače Ústí nad Labem – Kukla 6D, Liberec – Proseč 5D, Trutnov – Černá hora 5D, Benešov – Kochánov 8A, Jihlava – Strážník 8A a Brno – Barvičova 8A.


Autor: Praha TV

Hlas Prahy

Stanice se představuje jako metropolitní rádio, které informuje o dění v Praze a Středočeském kraji. Vysílání je doplněno o zajímavosti z hlavního města, rozhovory se zajímavými osobnostmi a největší hity 80. a 90. let. Obsah vysílání vychází ze zpravodajství a pořadů Praha TV, se kterou je rozhlasová stanice majetkově propojena. Nové zpravodajské rádio vysílá také přes internet.

Licenci k vysílání získal Hlas Prahy v prosinci 2020. Podle základní programové specifikace bude vysílat 24 hodin denně. Podíl mluveného slova má tvořit minimálně 10 % vysílacího času. Cílovou skupinou jsou posluchači starší 30 let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).