Hlavní navigace

Zakladatelé Instagramu Kevin Systrom a Mike Krieger odcházejí z Facebooku

25. 9. 2018

Sdílet

Šest let poté, co se Instagram za miliardu dolarů stal majetkem Facebooku, házejí jeho zakladatelé Kevin Systrom (současný CEO) a Mike Krieger (dosavadní CTO) ručník do ringu. Svůj odchod z firmy potvrdili na blogu, když o něm předtím napsal deník New York Times.

„Plánujeme si vzít na nějaký čas volno, abychom znovu nalezli svou zvídavost a kreativitu,“ vysvětluje v krátkém prohlášení Systrom. „Vytváření nových věci vyžaduje, abyste se zastavili, pochopili, co vás inspiruje, a spojili to s tím, co svět potřebuje. Přesně to máme v plánu,“ dodává.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg oběma mužům ve svém oficiálním prohlášení na cestu popřál vše nejlepší a poděkoval jim za to, co se od nich naučil.

Agentura Bloomberg nicméně píše, že důvodem odchodu obou zakladatelů je stoupající napětí mezi nimi a Zuckerbergem, který se v poslední době snaží stále více ovlivňovat vývoj a řízení Instagramu. Systrom a Krieger si podle agentury dosud v rámci Facebooku drželi poměrně samostatné postavení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2018 19:08

    Jaromir

    Tak bodejť jim to monetizuje zleva doprava a dělá z toho druhý Facebook.

    A chudáci useři "utekli" od FB právě k Instagramu (ti mladí kolem 20-25 let, ti nejmladší pak na SnapChat), to si fakt nepomohli :D, čeká je postupná monetizace, dosahy jen když se bude platit atd.

    Asi většina mladých neví, že IG patří FB :D.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).