Hlavní navigace

Zálešákův Lighthouse investuje do brněnských Pekat Vision, pomocí AI hledá chyby

6. 6. 2019

Sdílet

Pekat Vision

Nedávno spuštěný investiční fond Lighthouse Ventures, za kterým vedle jiných stojí Michal Zálešák (Czech ICT Alliance), hlásí první investici. Vyšší stovky tisíc eur vkládá do brněnské firmy Pekat Vision, oceněna by tak měla být na řádově miliony eur. Fond Lighthouse aktuálně operuje s 23 miliony eur.

Pekat vyvíjí nástroj využívající prvky umělé inteligence k tomu, aby umožnil rozeznávat chybovost výrobků. Může fungovat samostatně, ale i v rámci supervize. Pozorovat dokáže materiály, objekty a různé povrchy.

Lighthouse Ventures zároveň spustil vlastní akcelerátor, do jehož prvního kola nyní přijímá přihlášky. Lighthouse Accelerator nabízí počáteční investici až 200 tisíc eur, navazující pak až milion eur. Přihlášky je možné podávat do konce července, začíná se počátkem září.

„Lighthouse Accelerator je primárně zaměřen na startupy ve fázi nápadu nebo prototypu. Vybraný startup si během akceleračního programu projde několika koly – definicí produktu a konkurenční výhody, komunikací se zákazníky a obchodními partnery, vývojem beta verze a na závěr prezentací investorům,“ uvádí Lighthouse s tím, že během následujících pěti let chce takto podpořit 40 startupů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).