Hlavní navigace

Zásilkovna kupuje službu Zavezu.cz, rozšíří možnosti dopravy

5. 12. 2019

Sdílet

Simona Kijonková - Zásilkovna Autor: Jan Vaca, Internet Info

Česká skupina Packeta, pod kterou spadá služba Zásilkovna operující v několika zemích, koupila komunitní kurýrní službu Zavezu.cz. Údajně v ní vidí velký potenciál, který doplní současnou nabídku Zásilkovny.

Zakladatel Zavezu David Pertl zůstává ve vedení společnosti a nadále bude působit jako jednatel. Ten uvádí, že silného partnera pro další rozvoj hledal už delší dobu. Packeta získala v Zavezu stoprocentní podíl. Pertl doposud vlastnil 50 procent, jeho kolega Jaroslav Vavřina pak zbylou polovinu. Výše transakce nebyla zveřejněna.

Zavezu v roce 2018 zaznamenalo tržby z prodeje výrobků a služeb ve výši 346 tisíc korun (rok předtím to bylo 107 tisíc) a bylo ve ztrátě.

Zavezu funguje od roku 2016 a propojuje uživatele, kteří někam jedou s těmi, kteří potřebují něco dovézt. Převozník v mobilní aplikaci vidí poptávku týkající se jeho trasy jízdy a může jít akceptovat. „Největší zájem je o přepravu věcí, které nikdo nechce přepravit nebo se přepravují obtížně, jako je nábytek, pneumatiky, jízdní kola nebo křehké věci,“ uvádí společnost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).