Hlavní navigace

Zástupce šéfredaktora Seznam Zpráv Jiří Hošek skončil kvůli nevhodnému chování ke kolegyním

18. 10. 2021

Sdílet

Jiří Hošek - Seznam Zprávy Autor: Seznam.cz
  • 19. 10. 14:00 – do zprávy jsme doplnili vyjádření Jiřího Hoška na Twitteru

Seznam.cz s okamžitou platností ukončil pracovní poměr se zástupcem šéfredaktora Seznam Zpráv pro zahraničí a sport a autorem podcastu Angličan Jiřím Hoškem. Informoval o tom server iDNES.cz

Novinář dostal výpověď kvůli nevhodnému chování k některým kolegyním, potvrdila Lupě mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová. Podle zdrojů iDNESu měl například některým kolegyním posílat fotografie svého přirození (tzv. dickpics).

Hošek se k odchodu ze Seznamu zatím nevyjádřil, nereaguje ani na telefonáty či SMS.

AKTUALIZACE 19. 10. 14:00 – Jiří Hošek napsal první veřejnou reakci na svůj twitterový profil: „Toho, co se stalo, upřímně lituji. Chci se všem kolegyním, kterých jsem se svým nevhodným chováním dotknul, omluvit. Mé jednání bylo nepřípustné a rozhodl jsem se ho řešit s odbornou pomocí,“ stojí v tweetu.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Před Seznamem Hošek působil jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Berlíně a v Londýně.

AKTUALIZACE 20. 10. 13:00 – Vedení redakce Seznam Zpráv k případu vydalo rozhovor s šéfredaktorem Jiřím Kubíkem a ředitelem divize zpravodajství a rádií Jakubem Ungerem. Popisují v něm, jak v případě sexuálního obtěžování postupovali. „Uložil jsem šéfredaktorovi, aby speciální interní tým prozkoumal a popsal, jestli a kde konkrétně se staly v redakčním fungování chyby. Jde o tým nespojený s vedením redakce. Čekám zprávu v řádu týdnů, budu chtít zapojit i nezávislou Redakční radu, která funguje jako poradní orgán ředitele,“ popisuje Unger opatření, která mají pomoci tomu, aby se podobná situace neopakovala.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).