Hlavní navigace

Zbrojař a majitel značek Tatra a Avia Strnad kupuje českou softwarovou firmu CS Soft

Sdílet

Jan Sedlák 11. 1. 2018
Tatra

Zbrojařský a strojírenský holding Czechoslovak Group Jaroslava Strnada za nespecifikovanou částku kupuje českou společnost CS Soft, která se zabývá vývojem software pro řízení letového provozu.

CS Soft rozjel v roce 1988 Ivan Camrda, který firmu doposud vede. Řídit ji má i nadále s tím, že se nový majitel zaměří na rozšiřování byznysu a otevírání nových vrátek. CS Soft má vedle řady aplikací určených pro letectví také softwarové nástroje, které lze využít v pozemní dopravě. Té má Czechoslovak Group v portfoliu dostatek, včetně vozů Tatra a Avia.

„Kromě orientace na tradiční průmysl míříme i na high-tech odvětví. Díky naší celosvětové obchodní síti chceme plnit roli strategického investora, který přinese CS Softu expanzi na nové trhy a posílí jeho postavení vůči silným konkurentům v Evropě i ve světě,“ uvádí generální ředitel holdingu Michal Strnad.

CS Soft má mezi zákazníky vedle Řízení letového provozu ČR i podobné organizace v Izraeli, Indonésii, Litvě, Slovinsku, Spojených arabských emirátech a dalších zemích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.