Hlavní navigace

Zemřela Eva Jurinová, tvář zpravodajství na Nově a Československé televizi

14. 1. 2021

Sdílet

Eva Jurinová a Zbyněk Merunka, Televizní noviny TV Nova Autor: TV Nova

Bývalá televizní a rozhlasová moderátorka Eva Jurinová zemřela. Dlouhé těžké nemoci podle oznámení rodiny podlehla 3. ledna 2021. O jejím úmrtí informoval zpravodajský server Seznamu, s nímž spolupracovala při rozjezdu TV Seznam. 

Její kariéra začala v polovině 70. let v ostravském studiu Československé televize, od v letech 1980–1991 působila v pražské redakci. Uváděla například hlavní zpravodajskou relaci Deník ČST, diváci ji vídali rovněž v Aktualitách. 

Eva Jurinová v Deníku ČST
Autor: Česká televize

Eva Jurinová v Deníku ČST

Poté byla redaktorkou rádia Kobra a moderátorkou Radiofóra Českého rozhlasu. Od roku 1995 tvořila se Zbyňkem Merunkou oblíbenou moderátorskou dvojici Televizních novin na Nově. Z obrazovky se vytratila až v létě 1999, když Vladimír Železný po roztržce s americkými investory přesunul Novu na Barrandov. 

Eva Jurinová a Zbyněk Merunka v Televizních novinách TV Nova. Tehdy se ještě vysílaly z Měšťanské besedy.
Autor: TV Nova

Eva Jurinová a Zbyněk Merunka v Televizních novinách TV Nova. Tehdy se ještě vysílaly z Měšťanské besedy.

„Eva Jurinová byla obrovským profesionálem a nasadila vysokou laťku pro další práci našich moderátorů. Diváci si oblíbili její kultivovaný projev a pro své kolegy byla vždy inspirací. Stala se symbolem kvalitního a důvěryhodného zpravodajství TV Nova. Za tento přínos jí patří náš obrovský dík. Její neopakovatelný hlas zůstane navždy v našich srdcích. Nikdy nezapomeneme, že to byla právě ona, kdo dal v začátcích našemu zpravodajství vysokou úroveň profesionality,“ sdělili generální ředitelé skupiny Nova Klára Brachtlová a Jan Vlček.

Později se v médiích objevovala jako mluvčí Fakultní nemocnice v Motole, vyzkoušela si působení v pražské TV Metropol, TiP Radiu a v TV Pětka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).