Hlavní navigace

Ženy bojkotují Twitter. Na podporu lidí, kterých se Twitter nedokáže zastat

13. 10. 2017

Sdílet

Skandál kolem obvinění vlivného amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování a znásilňování mladých hereček (podrobněji viz např. článek New York Times) má svou dohru i na sociálních sítích.

Herečka Rose McGowan na Twitteru o kauze několik dní tweetovala, ale ve středu jí Twitter na několik hodin zablokoval účet. Přesný důvod nejdřív nebyl jasný, Twitter později zablokování zdůvodnil tím, že herečka v jednom z tweetů zveřejnila soukromé telefonní číslo, což porušuje pravidla Twitteru.

Řadu uživatelů ale takové vysvětlení neuspokojilo a poukazovali na to, že pravidla Twitteru nejsou transparentní a firma v řadě horších případů účty neblokuje. Na pátek 13. října proto vyhlásili Twitteru bojkot. S nápadem původně přišla vývojářka Kelly Elis, podle které jde o symbolické vyjádření solidarity s McGowan a všemi obětmi násilí a obtěžování, které Twitter nedokáže podpořit.

Bojkot má spočívat v tom, že účastníci v pátek nebudou tweetovat. K akci se připojila řada dalších hereček i dalších uživatelů Twitteru. Hashtag #WomenBoycottTwitter se rychle dostal mezi trendující témata na Twitteru.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 10. 2017 10:03

  P2010 (neregistrovaný)

  Stále nepochopili, že na těchto službách účet není jejich a nemají tam naprosto žádná práva. To je stejné jako s Facebookem nebo libovolným freemailem. Jsou zde pouze jako nástroje ke konzumaci reklamy a výdělku provozovatele.

  Pokud chtějí mít něco vlastního, musí provozovat email nebo web na vlastní doméně a hostingu.

  Před časem jsem chtěl něco v diskusní skupině, která byla bohužel jen na Facebooku. Založil jsem si tedy účet s naprostým minimem (pravdivých) informací a přihlásil se tam. Aniž bych provedl nějakou další aktivitu, během prvních dvou týdnů Facebook zablokoval účet asi šestkrát, samozřejmě bez uvedení důvodu a možnosti s tím něco rychle dělat. Takovéhle služby jsou zcela nepoužitelné :-)

 • 13. 10. 2017 14:57

  anti (neregistrovaný)

  Hm, a keby zverejnili telefónne číslo na niektorú z tých bojkotujúcich a odmietli ten tweet odstrániť, to už by asi bolo podľa nich ok.
  Či to twitter má alebo nemá, všeobecne platí zásada zákazu zverejňovať neverejné osobné, zosobňujúce údaje o iných osobách. Ak zverejnila naňho telefónne číslo, zverejnila to s jednoznačným zámerom poškodiť mu. Nech zverejní svoje.
  Ku bojkotu. Pekne sexisté a budú musieť celý deň vydržať nekvákať. Kto koho trestá?

 • 14. 10. 2017 9:47

  jet (neregistrovaný)

  Skvely zpusob uvazovani. Az me priste zastavi policajt, ze jedu rychle, tak mu reknu, ze mu nic nezaplatim, ze je tady spousta jinych co jezdi rychle ta taky neplati. A na protest nebudu jeden rok tweetovat! Sice jsem to nikdy nedelal, ale kvuli protestu se obetuju a nebudu to delat ani v budoucnosti :-)

 • 16. 10. 2017 10:56

  blablabla (neregistrovaný)

  jo jo jo blablabla... ale kdyz to tak je, tak takovou platformu je zapotrebi regulovat anebo na ni tlacit ze vsech stran.... predsi neni dobry, kdyz twitter, facebook a mainstream media vyplachuji mosek lidem, cenzuruje co se hodi kryptoestablishmen­tu, neolibtardum a starym strukturam co se brani spolecenskym zmenam (jako je navrat konzervativizmu).
  predposera libtard @jack za 5 let neudelal zadnou inovaci ve firme, zato aktivne spolupracuje s deep state na masirce.. umlcuje jenom a vyhradne ty co maji odlisny nazor. ani v severni korei to takhle nefunguje.