Hlavní navigace

Zisk mateřské společnosti Google klesl za první čtvrtletí meziročně o 2,7 miliardy

30. 4. 2019

Sdílet

Google - vyhledávání Autor: Depositphotos

Zisk americké společnosti Alphabet se propadá, během prvního kvartálu poklesl na 6,7 miliardy dolarů (154 miliard Kč), což představuje propad o 2,7 miliardy při meziročním srovnání.

Na poklesu má vliv více faktorů, vedle slabších tržeb, které výrazněji zaostaly za očekáváním analytiků, se na propadu podepsala především pokuta 1,49 miliardy eur (přes 38 miliard Kč) od Evropské komise, kterou komise v březnu vyměřila společnosti za omezování konkurentů na trhu s internetovou reklamou. Pokud bychom pokutu do výsledků nezahrnuli, dosáhl by čtvrtletní zisk společnosti 8,3 miliardy dolarů, což je stále méně, než 9,4 miliardy dolarů za Q1 v předchozím roce.

Samotné tržby sice meziročně vzrostly o 17 procent (na 36,3 miliardy dolarů), tempo jejich růstu ovšem bylo nejslabší za poslední tři roky. Začínají se tak množit spekulace, že inzerenti přesměrovávají svoje zdroje ke konkurenčním platformám.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).