Hlavní navigace

Zisk O2 v loňském roce narostl o 6,2 procenta, spotřeba mobilních dat roste

30. 1. 2018

Sdílet

Pražské sídlo české O2 Autor: Jan Sedlák

Mobilní operátor O2 oznámil finanční výsledky za rok 2017. Konsolidované výnosy meziročně narostly o 0,5 procenta na 37,7 miliardy korun, čistý zisk si připsal 6,2 procenta a usadil se na 5,6 miliardy korun, provozní zisk EBITDA pak rostl o 0,6 procenta na 10,5 miliardy. V posledním čtvrtletí zisk rostl o 18 procent na 1,47 miliardy.

„V roce 2017 se nám podařilo udržet meziročně stejnou provozní ziskovost i výnosy a zvýšit čistý zisk o 6,2 procenta. Tento růst byl tažen zejména úspěšnou nabídkou našich nových služeb, čistý zisk zahrnoval rovněž prodej našeho podílu ve společnosti Taxify,“ popisuje firma. O2 majoritní podíl v Taxify prodalo za 70 milionů korun.

O2 se daří prosazovat nové balíčky do domácnosti zahrnující televizi O2 TV. Vliv na výsledky má také narůstající počet chytrých telefonů připojených v mobilní síti – těch už je 62 procent, přičemž 46 procent podporuje LTE. Narůstá i spotřeba dat, oproti roku 2016 byla dvojnásobná. A jistě by byla ještě větší, kdyby k tomu byl dostatek FUPu. Výnosy z mobilního trhu si sáhly na 20 miliard korun, což je růst o 3,4 procenta.

O2 v posledních týdnech mění vedení. Generálním ředitelem se stal Jindřich Fremuth, nahradil Tomáše Budníka. Martin Štefunko skončil jako předseda a člen dozorčí rady. Noví jsou rovněž šéfové sekce pro marketing, komunikaci a prodejní kanály a sekce Technology.

Provozní ukazatele O2
Autor: O2

Provozní ukazatele O2

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).