Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku 600MB přílohy na Centrum.cz po čtvrt roce od noname - chápu argumenty protistrany, ale obecně mi to přijde...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 8. 2005 21:27

  noname (neregistrovaný)
  chápu argumenty protistrany, ale obecně mi to přijde jako dobrý nápad, respektive krok pro uživatele. Problém je spíše v marektingu.
  IMHO by nejlepší bylo následující:
  1) vytvořit/koupit službu pro ukládání velkých souborů (která by používala nějaký rozumnější protokol, když už nic jiného, tak ftp)
  2) tuto službu zaintegrovat do e-mailu tak, že když budete mít větší přílohu než XY Mb (klidně třeba 1 MB), tak že se uloží do této úložny
  3) když někdo ze stejné služby bude prohlížet daný e-mail, uvidí přílohy normálně jakoby v mailu, jinak uvidí odkaz na danou službu
  4) nemarketovat to jako možnost odeslání 600 MB

  a ještě bych uvítal následující službu: když přidáte jako přílohu velkou fotku, tak aby se server zeptal: "takto velký soubor nemusí protistrana přijmout a bude se blbě prohlížet. Jestli chcete, můžeme jej zmenšit na rozumnou velikost (výběr 640/480, 800/600 atp.)".
  Problém u dnešních služeb je, že když chci poslat někomu fotky z dovči, tak je musím předem zmenšit a nebo uložit někam na FTP atd. Když by mi server rovnou uměl fotky zmenšit, aniž bych musel používat něco jiného, tak to klidně využívám.
  Mimochodem stejně tak by měl server automaticky balit do ZIP archivů
 • 8. 8. 2005 22:40

  Mem (neregistrovaný)
  Kdyby měl ty činnosti provádět skutečně až server (balení do zipů, zmenšování obrázků, ...), tak vám jako odesílateli to bude platné jako mrtvému zimník (pošlete stejný objem dat), takže význam by to mělo jen v případě, kdy vy máte slušný upload který neřešíte a jen příjemci jsou chudáci na modemu, a proto jim to server přechroustá do rozumné podoby.

  Lepší řešení (ale už složitější) by byla nějaká aplikace na klientovi, podobně jako to řeší např. aplikace pro odesílání fotografií do digi-sběren (kdy se aplikace před odesláním zakázky zeptá, zda může fotografie zmenšit na velikost úměrnou vybraným rozměrům fotek).
 • 9. 8. 2005 9:52

  Mem (neregistrovaný)
  Ne nutně, když někdo tiskne fotku 10x15 (a v digilabu mají zařízení s 250-300DPI) a pošle 5MP fotku, tak je to naprosto zbytečné, a zmenšením ani následnou rekompresí nedojde k viditelné ztrátě kvality.

  Naopak by bylo optimální, kdyby všechny digilaby umožňovaly tisknout i přímo v daném rozměru a DPI bez zvětšování/zmenšování, aby si člověk mohl fotky po zmenšení třeba sám doostřit