Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku A chcete to potvrzení písemně, nebo může být i elektronicky? od anonym - Další ukázka tuposti státního aparátu: Od kdy je papír...

 • 8. 3. 2021 18:05

  bez přezdívky

  Další ukázka tuposti státního aparátu:

  Od kdy je papír hygieničtější než displej telefonu? Na papíru se bacily nedrží a na mobilu ano? Je velký problém otřít mobil vlhčeným hygienickým ubrouskem? Zkuste to s papírem... Pokud jde o hygienu, stačí papír či displej přiložit např. na okno auta a není vůbec potřeba okno stahovat, dodrží se hygienický odstup. Bez ohledu na to, jestli je to papír nebo displej. Naopak displej je dobře vidět i za šera a dá se zoomovat.

  Každopádně to čestné prohlášení je solidní ptákovina. Papír "per se" - sám pro sebe. Nemá to žádné opodstatnění. Policie mi ho nemůže odebrat pro případné pozdější dokazování, protože by mě obrala o můj jediný doklad opravňující pohyb. Pokud jim podám ústní sdělení, mohou ho zaprotokolovat - v čem je to víc než papír, který jsem si napsal sám?

  Je to stejný šiml přebujelého a nefungujícího státního aparátu jako blahé paměti požadavek, abych měl zelenou kartu vytištěnou na zeleném papíru nebo abych ji tiskl zelenou barvou. Jinak řečeno "pravost" zelené karty se pozná podle toho, jestli jsem investoval těch 10 korun do barevného tisku v nejbližším copycentru? Přitom dokument samotný nenese žádné ochranné prvky, podle kterých by bylo snadno ověřitelné, jestli se nejedná o padělek a barva na tom vůbec nic nemění. Kdyby aparát fungoval dobře, mělo by bohatě stačit, abych jim podal řidičák a už podle něj by měla být hlídka schopná pojištění dohledat v databázi.

  Stejný vtip je dneska potřebné papírové potvrzení o zaměstnání pro učitele u očkování. Už vidím personál očkovacího centra, jak porovnává pravost razítka, když netuší, jak originál má vypadat a kopii mi vyrobí za pár korun v každých kancelářských potřebách. No a podpis statutárního orgánu je taky dobrý vtip. Místo centrálního a hlavně online-distančního ověření už podaných žádostí, chodí jednotliví učitelé po jednom za ředitelem, aby se od něj před očkováním nakazili, pro papírový podpis, který nemá žádnou cenu, protože očkovací personál není grafolog a podpisové vzory ředitelů všech škol v ČR nemá.

 • 8. 3. 2021 21:57

  RRŠ

  Ono to bazírování na "podpisových vzorech" je vůbec legrace: na občance mám podpis, který jsem musel vyrobit takovou tou elektronickou tužkou na tabletu - vypadá to úplně jinak, než jak se podepisuji normální tužkou na normální papír - a ještě je ten můj pidipodpis zmenšený na polovic! Přesto se podle toho čas od času pokusí nějaký orgán můj podpis ověřovat...
  A když se mu to nedaří? Pak je to moje chyba, že jsem se na občanku podepsal jinak!
  Jedna z bank neumí můj podpis naskenovat, takže nemůžu mít vzor k účtu. Prý se mám podepsat "jinak". To sice mohu, ale nebude to dvakrát stejně a tedy to není jako podpisový vzor k použití. Kupodivu - jiná banka to zvládá...
  Inu - jedenadvacáté století: nuďme rádi, že ty podpisy na úřední listiny nemusíme tesat do kamene ani malovat husím brkem máčeným ve vlastní krvi.

 • 9. 3. 2021 0:24

  bez přezdívky

  Ten brk v krvi - to by paradoxně bylo mnohem věrohodnější než podpis :-). Dal by se udělat přinejmenším rozbor krevní skupiny, to je dneska za pakatel a zvládne to každý. Možná by šel i rozbor DNA třeba na smlouvách.

  Mě vždycky hrozně baví, jak někdo řeší, jestli je podpis modrou barvou nebo černou a jestli je razítko dobře čitelné, ale že je to celé vytisknuté na tiskárně a že jsem si s tím mohl v GIMPu pěkně vyhrát, to už nikoho nezajímá... Už delší dobu mám cukání, že začnu na potvrzení o studiu lípat oskenované razítko. Ale máme fajn paní sekretářku, tak si zatím chodím popovídat ;-).

  Ale zas se mi líbilo, že když jsme to řešili v bance, tak pan bankéř říkal, že si klidně můžu dát jako podpisový vzor 3 křížky, ale že jelikož je to snadno napodobitelné, že mi doporučuje nějaký sofistikovanější tvar, třeba tři domečky :-D.

 • 9. 3. 2021 10:38

  RRŠ

  Copak křížky: už jsem potkal podpisový vzor, kterým byla obyčejná rovná čára!
  Nascanováno to bylo s měřítkem a paní na pokladně kontrolovala, jestli je délka správná.
  Kupodivu se ten klient trefoval s milimetrovou přesností.

 • 8. 3. 2021 22:46

  Trident

  Ktery organ vyjma par dementnich bank overuje podpisem?
  Pro disgrafika nemožný. Se zapestim v gipsu jsem před X lety neudělal ve sporce nic.

  8. 3. 2021, 22:47 editováno autorem komentáře