Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Adam Paclt (IceWarp): Proti Microsoftu půjdeme tvrdě. Pomohou i další akvizice od Rudolf Dvořáček - Sežeňte mi stejně placenou práci na alternativní platformě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 2. 2017 15:29

  Rudolf Dvořáček (neregistrovaný) 188.246.101.---

  Sežeňte mi stejně placenou práci na alternativní platformě s dostupnou dokumentací, SDK a vývojářskou komunitou, pak přejdu.

 • 16. 2. 2017 16:49

  Adam Paclt (neregistrovaný) ---.dc.dc.cox.net

  Vývojář - je řemeslo jako každé jiné. Je to kreativní činnost. A máte pravdu. A je to tak.. a je to škoda.

 • 17. 2. 2017 13:27

  dino

  "Vývojáři přestaňte vyvíjet pro manipulativní korporace."

  Zubaři, přestaňte vrtat zuby zaměstnancům manipulativních korporací. Lahůdkáři, přestaňte dodávat chlebíčky na meetingy manipulativních korporací. Stavaři, přestaňte stavět sídla manipulativních korporací.

  "V minulosti měl každý zaměstnaný vývojář svůj mimopracovní melouch. Každý si dělal kromě zaměstnání ještě na něčem svém. Dnes jak vývojářovi neslíbí někdo miliardy za ten jeho startup, tak nehne brvou."

  OK, v práci vyvíjím pro "zlé platformy", doma si šudlám něco pro sebe, pak to hodím na Google Play či AppStore, třeba mi za to někdo dá pár kaček... Je to melouch? Byl by, jenže to nebude "ten správný melouch", protože to je pořád pro "zlou platformu". No jo, kde jsou ty časy, kdy si každý zaměstnaný vývojář v garáži psal nový operační systém či aspoň framework s vidinou šíření digitálního dobra do celého světa, kéž by se vrátily... Nebo spíše kéž by vůbec kdy byly?

 • 16. 2. 2017 11:51

  wor (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Jo ať to udělají hned. Je potřeba, aby se ledy hnuly. Bez akce není reakce. Ovčani si zvykly, když si s nimi někdo vytírá p-del, vývojáři spí na vavřínech. Je to doba letargická. Vývojáři přestaňte vyvíjet pro manipulativní korporace. Sabotujte je. Vymyšlejte svoje nové projekty. Přestaňte se podřizovat Microsoftu, Applu a Googlu. V minulosti měl každý zaměstnaný vývojář svůj mimopracovní melouch. Každý si dělal kromě zaměstnání ještě na něčem svém. Dnes jak vývojářovi neslíbí někdo miliardy za ten jeho startup, tak nehne brvou.