Hlavní navigace

Amazon uvedl novou verzi Fire TV Stick. Ke koupi bude za měsíc

Autor: Business Wire
Bohumil Herwig

V Evropě je k dispozici formou předobjednávek jen pro Německo a Velkou Británii. Má být o 30 % rychlejší a je tu i nové uživatelské rozhraní a hlasové vyhledávání.

Doba čtení: 2 minuty

Nový Fire TV Stick je na Amazonu uváděn jako „Fire TV Stick with Alexa Voice Remote“ a přijde v přepočtu na asi 1100 Kč. Pohání ho čtyřjádrový procesor, má duální Wi-Fi, stále žádné ethernetové připojení či rozšíření vnitřního disku a vypadá jako obyčejná USB flash paměť, zapojovaná ovšem do rozhraní HDMI. A je také – podle výrobce – o pomalu třetinu výkonnější než verze předchozí. Kompletně bylo přepracováno uživatelské rozhraní, k dispozici jsou videoukázky, nejpoužívanější volby a seznam aplikací na domácí obrazovce lze upravit podle vaší chuti a potřeb.

Majitelé Fire TV Stick mohou využít hlasovou technologii Alexa Voice Remote, a to díky mikrofonu v dálkovém ovladači. Jako příklad je uváděno „Play Game of Thrones“ nebo „Launch Netflix“, zeptat se ale mohou třeba na počasí, novinky či sportovní výsledky anebo hlasem zařízení ovládat.

K TÉMATU: Amazon Prime Video se otevřelo pro více než 200 zemí. Včetně Česka a Slovenska

Streamovací zařízení v roce 2015: s podílem 35 % je jedničkou Chromecast

Placené on-line videotéky a obsah zdarma

Tisková zpráva sice hovoří o dubnu, obchod Amazonu má však u produktu upozornění, že na skladě bude 2. března 2017, mj. s aplikacemi jako AMC, CBS All Access, Netflix, Hulu, HBO NOW, YouTube, Amazon Video, NBC, WatchESPN či Disney.

Content 2018 tip Kavka

Fire TV Stick with Alexa Voice Remote má rozměry 859 × 300 × 13 mm, hmotnost 32 gramů a pohání ho procesor MediaTek Quad-core ARM, 1,3 GHz podporovaný grafickou jednotkou Mali450 MP4. Zabudován je 1 GB paměti RAM, 8 GB diskového prostoru, Wi-Fi 802.11 ac s dvojí anténou a také Bluetooth 4.1. Vedle konektoru HDMI je tu i Micro USB určené pouze pro napájení. Doplnit můžete herní ovladač.

Podporováno je stereo, prostorový zvuk typu 5.1 a průchozí audio až do 7.1. Výstupní rozlišení je maximálně 1080p, 60 sn./s., co do multimediálních formátů přehrajete mj. JPEG, PNG, BMP, AAC, MP3, FLAC, Dolby Digital a Dolby Digital Plus, z videa H.264 a H.265/HEVC.

Našli jste v článku chybu?