Hlavní navigace

FBI varuje před červem zneužívajícím její jméno

7. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká FBI varuje uživatele před dalším kouskem z rozsáhlé rodiny počítačových červů Storm, která by se podle některých statistik měla skládat až z poloviny současného malwaru. Tentokrát byla zachycena vlna e-mailů obsahujících frázi F.B.I. vs. facebook a odkaz na článek, kde mají být další informace. Vzhledem k současné popularitě Facebooku je zneužití zájmu o něj při praktikování sociálního inženýrství vcelku pochopitelné. Na uvedeném odkazu však nečeká nějaký článek o žhavé kauze, nýbrž…

Americká FBI varuje uživatele před dalším kouskem z rozsáhlé rodiny počítačových červů Storm, která by se podle některých statistik měla skládat až z poloviny současného malwaru. Tentokrát byla zachycena vlna e-mailů obsahujících frázi F.B.I. vs. facebook a odkaz na článek, kde mají být další informace. Vzhledem k současné popularitě Facebooku je zneužití zájmu o něj při praktikování sociálního inženýrství vcelku pochopitelné. Na uvedeném odkazu však nečeká nějaký článek o žhavé kauze, nýbrž právě malware.

Zkrátka klasický scénář současné distribuce záškodnických programů, ovšem v tomto případě o to nebezpečnější, že za určitých okolností je možné automatické stažení malwaru ihned po načtení stránky, aniž by byla potřeba další účast uživatele na infikování počítače. To je poměrně nebezpečné, protože někteří uživatelé, přestože vědí, že se podobným způsobem pokoušejí šířit různé záškodnické programy, na odkaz přece jen kliknou, s tím, že buď skutečně narazí na nějaký zajímavý článek nebo odvrátí pokus o stažení malwaru například zakázáním stahování infikovaného souboru či instalace nějakého doplňku do prohlížeče. (Security World)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).