Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Apple a Adobe: desetiletá válka je ve fázi bitvy o mobilní platformu od Patrick Zandl - Pokud víme, tak nemá. Nenapadlo to mne, ani...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 4. 2010 9:54

  Patrick Zandl
  Pokud víme, tak nemá. Nenapadlo to mne, ani řadu chytřejších lidí, jaký by mohl mít.

  A proč ho povoluje? Protože doprogramoval mezivrstvu. Ve skutečnosti nepovoluje tradiční multitask, ale sedmičku služeb, které běží na pozadí a kterým program předá své požadavky ve smyslu "až dorazíme do polohy XY, spusť mne". Mimo tyhle mezivrstvy zatím jít nemůžete (bez jailbreaku) a Apple je zřejmě přesvědčen, že zamezí tomu, aby se spouštěly na pozadí programy v nesmyslných cyklech. Cykly prostě tahle mezivrstva sestřelí.

  Rozhodně to ale vede k větší kontrole nad platformou, což apple také říká, že o to mu jde. To není v rozporu. Jde o konkurenční výhodu PRO platformu.
 • 19. 4. 2010 9:38

  Lyco (neregistrovaný) ---.nova.cz
  > Nejde při tom o buzeraci vývojářů, ale snahu zachovat dobrou výdrž mobilního telefonu na baterky a konzistentní odezvu aplikací, aby se nestalo, že "je to nějaký pomalý", když v pozadí běží desítky aplikací. Z omezení multitaskingu Apple jiný prospěch nemá.

  Skutečně nemá? Odkud to autor ví? A proč - pokud je skutečně omezení kultitaskingu efektivní - by Apple multitasking povoloval? Změnil se hardware, takže zpomalení nebude tak výrazné? Nebo se Applu podařil průlomový objev snižující režii systému někam pod nulu?

  Z této části článku cítím nekritickou snahu obhajovat kontroverzní kroky Apple. Není to spíš tak, že nastavením pravidel si Apple chce udržet větší kontrolu nad platformou a zachovat si konkurenční výhodu?