Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Apple iCloud nebo spíše neCloud? od thr - Ad b - fascinují mě podobné radikální výkřiky...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 10. 2011 9:20

  thr

  Ad b - fascinují mě podobné radikální výkřiky typu "2x tolik, než všech ostatních widli dohromady"...
  Akorát že fakta mluví dost jinak. Poměrně aktuální výzkum ze srpna 2011 dává z celkového podílu OS v provozu pro XP cca 35%, W7 už přelezly 30%. A co je docela zajímavé - i neúspěšná Vista je mírně nad 10%. Takže žádné "2x tolik", v reálu už podíl Vista plus W7 procento XP překročil a stále roste.
  Mimochodem procenta se sice mezi různými průzkumu liší, ale podstata je vždy stejná - podíl XP a W7 se liší jen o málo, obvykle XP vedou o cca 5%, Vista má něco mezi 9-11%.

  On totiž v letošním roce nastal zlom - firmy s upgradem na W7 nijak nespěchaly, ale postupný plynulý přechod tu bez diskuse běží. Jsem z oboru IT firem, tak to vidím naživo - zatímco na konci roku 2010 u našich zákazníků WXP dominovaly, na konci 2011 už to bude minimálně remíza a spíše bych odhadl větší procento W7.

  Jo a mimochodem - jste vedle i v bodě a) - XP se "normálně" koupit už nedají...

 • 19. 10. 2011 18:42

  x (neregistrovaný) ---.tpfree.net

  a) XP se daji normalne koupit
  b) XPcek je 2x vic nez vsech ostatnic widli dohromady
  d) zadna normalni firma nekupuje nic jinyho nez oem, paac se nic jinyho nevyplati (jako platit statisice rocne M$ za nic fakt ne)
  c) i kdyby ta firma ty statisice platila, tak se na to vy...re v okamziku, kdy se zjisti, ze kvuli vymene widli "zadarmo" (ano, kdyz si platite, tak mate narok na libovolnou verzi a nic vic za to uz nedate) je treba vymenit 50% HW aby to bezelo, je treba preinstalovat vsechny servery aby se to bavilo s AD, je treba .... uprade SW a HW za miliony (on to totiz nikdo zadarmo instalovat a konfigurovat taky nebude).
  d) trebas proto, ze to chce majitel a jeho "kamosi".
  e) o nakupech telefonu v 90% rozhoduje clovek, kterej o synchronizaci a potizich stim spojenych nema ani potuchy.

 • 19. 10. 2011 22:16

  Mamlas (neregistrovaný) 85.162.200.---

  Pokud vam jde o synchro kontaktu, kalendare nebo zapisniku ci dokumentu tak je prakticky jedno zda zakladat ucet v iCloud od Apple nebo treba od Google na Gmail. S Google Apps a jeho firemni nabidkou kdy muzete hostovat primo s vasi domenou na jeho sluzbach. Firemni stranky muzete mit na svem puvodnim hostingu, ale email muzete prehodit na Gmail. S tim se vyresi vsechny synchronizace. Funguje to velmi dobre, pouzivam jiz nekolik let. S win XP problem mit rozhodne nebudete a je to zdarma. Za pokus to stoji, sync funguje perfektne vcetne email push jak na iPhonu tak i na Androidu.

 • 20. 10. 2011 15:20

  thr

  Ano, to jde, dokonce se najdou i některé další cesty, jak minimálně v podnikovém prostřed užívat legálně XP i na nové stroje.
  Jenže podle mě to už nespadá pod to radikální tvrzení "XP jdou normálně koupit" z příspěvku, na který jsem reagoval...

 • 19. 10. 2011 6:58

  Suri (neregistrovaný) ---.suas.cz

  Když už se tu popisují zápory iCloudu, nikde jsem nenašel to, že to sice synchronizuje s Windows, ale jen Vista nebo 7. Nejrozšířenejší XP ne!!! K čemu mi je, že se mi doma do MACu přenese kalendář z iPhone, když se mi nepřenese do iPhone ten z praovních XP. A upgrade z OEM XP na W7 je otázka cca 5 tis. Proč by to firma měla dělat? Protože nějaký zaměstanec chce synchronizovat Outlook s jeho telefonem?

 • 19. 10. 2011 16:05

  lsd (neregistrovaný) ---.img.cas.cz

  a) xp se už rok neprodávají
  b) podíl xp a w7 je víceméně vyrovnaný, takže ohánět se nejvyšší rozšířeností je trochu mimo (Usage_share_of_o­perating_systems na wikipedii)
  c) firemu upgrade licence na w7 rozhodně nestojí 5000 Kč, ale odhadem 10x méně (pokud ne, máte blbé smlouvy)
  d) proč by měla firma povolovat zaměstnancům sychronizaci soukromých telefonu na pracovním počítači?
  e) pokud to firma bude potřebovat, tak si to zařídí - nebo myslíte, že firma, která má jako služební telefony iPhone bude mít problém se starou verzí software?