Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Apple iCloud nebo spíše neCloud? od Martin Kalenda - přesně tak, je to odlišná koncepce. Apple asi...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 10. 2011 8:46

  Martin Kalenda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  přesně tak, je to odlišná koncepce. Apple asi umí do desíti počítat a když mám dropbox na data za 60 usd 50gb, k tomu crashplan na zálohy neomezeně za baj voko 75usd nemá apple z 32eur za 25gb šanci.

  Zvolil tedy celkem lišácky to co zvolil, nevím v čem je problém odzálohovat za noc se mi na 3g (vf) podařilo i bez wifi - v tom vidím jedinou nedotaženost nejsou tam verze záloh, rád bych se vrátil k té tři dny staré a nikoliv poslední úspěšné. V tomto jsem prozatím "vyhodil" peníze navíc za něco co stejně neobsadím. Mj zálohuje se čistě content bavíme se tedy o jednotkách MB, narážka na 32gb ipad je mimo:
  - aplikace se zálohují pouze datově (např navigon má 2,4gb ale zálohuje se 150kb)
  - hudba se nezálohuje vůbec, předpokládá se itunes lib tj stáhne se z centrálního mozku lidstva a ne z idevice
  - systém, nastavení - denně to dělá max 4-5mega změn.

  takže si myslím že apple opět udělal kasovní trhák, pro někoho kdo dá 500usd ročně za iZařízení asni nebude problém dát 20 za doladěnou službu (např photostream mojí mámě sakra ulehčil práci - prostě se jí fotky "samy" objevují ve photostreamu a ona je s 1-2 denním spožděním má možnost tahat do iPhoto a ostatní prostě ignoruje, navíc pozná co už má naimportováno - nevidí je).

  5G je právě tak akorát aby vydržel uživateli těch 6-8 měsíců kdy už to bude "návyk" a připlatí si extra prostor.

  je to ovšem jen názor jedné zaslepené iOvce.

 • 18. 10. 2011 8:13

  Roman (neregistrovaný) 89.233.188.---

  Soubory na iCloud nahrávat lze. Je možné je i sdílet ostatním, viz článek na http://www.letemsvetemapplem.eu/2011/10/17/icloud-dalsi-vyuziti/

  Samozřejmě to ještě jako celek naní ideální, ale ono asi záleží co kdo od toho očekával. Mně vcelku stačí to zálohování a pomalost nepozoruji, přijdu domu, dám na nabíječku a ono se to sama synchronizuje. Trvalo to 10 minut nebo pul hodiny? Nevím a je mi to fuk. A mám zálohu každý den a nepotřebuji k tomu zapnutý počítač s itunes. Dále to perfektně umožnuje sdílení hudby mezi všemi iZařízeními a nepočtá se to do datového limitu. A nový rozměr to dostane s Match, což u nás asi ještě chvilku nebude pokud vubec.