Hlavní navigace

Big Brother Awards uzavírá nominace. Kdo loni nejvíc šmíroval?

Jan Beránek

Ještě dnes je možné posílat návrhy na cenu pro největšího šmíráka z řad úřadů, firem nebo jednotlivců.

I letošní ročník internetové anticeny bude rozdělen do čtyř kategorií – Dlouhodobý slídil, Úřední slídil, Firemní slídil a Výrok Velkého Bratra. Zároveň bude podle pořadatelů ze sdružení Iuridicum Remedium udělena i jedna pozitivní cena za ochranu soukromí. Tu loni dostal, dnes už bývalý, šéf Volkswagenu Martin Winterkorn, který vyzval automobilky k ochraně osobních dat

nominací od veřejnosti vybere odborná porota vítěze v polovině ledna. Samotné vyhlášení pak proběhne 18. února v pražském Studiu Alta. 

Loni si „ocenění“ odnesl Google za dlouhodobé slídění a vydavatelství Mafra za zveřejňování odposlechů Petra NečaseJany Nagyové. A konečně svého Big Brothera získalo i ministerstvo financí za návrh zákona o prokazování původu majetku. 

Vzhledem k projektu elektronické evidence tržeb a zpravodajství o e-mailové schránce premiéra Sobotky mohou loňští vítězové klidně aspirovat na obhajobu. 

Našli jste v článku chybu?
8. 1. 2016 15:54

Jakoby to nikdo jiný nedělal stejně. Je jasný, že pro Google je to hlavní zdroj. Ale to neznamená, že jiné firmy šmíruji méně. Krásným příkladem poslední doby je Microsoft a jeho "špehovací" Windows 10. Ten má peníze, má zdroje, tak proč ve velkém šmíruje uživatele?

9. 1. 2016 11:19

Tam mimo kamer šmírují i zaměstnanci aby bylo další vyšší korýtko pro ně.Blbý je,že Češi si dělají pakárnu sami sobě a Němčour je vysmátý. Za prachy prodají i matku.