Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bývalý produkťák Blog.cz: Blogování má stále budoucnost, i když už je všichni stokrát pohřbili od anonym - Na mne jste to moc zmixoval. Pokud jdu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2020 12:43

  bez přezdívky

  Na mne jste to moc zmixoval. Pokud jdu na Sreality jakože tam chodím, tak to je tak "závažné" téma, že to má zcela jiné požadavky než pasivní "zábava" ala nekončící feed videí a skopičin. Pokud hledám barák za 4 miliony nebo zahradu za 250 000 Kč, tak snesu i filtr LV z katastru a podobnou šikanu a pokud budu chtít dostávat informace o nových nabídkách, tak si to budu klidně 20 minut nastavovat. Pokud se mi nenastartuje zábavné video do 1s jdu pryč, pokud nejde pořádně přečíst sloupek od komentátora, jdu pryč.
  A privátní blog na samostatné platformě - to není o "modernosti", to je o interakci s čtenářem. Aby někdo četl někdo na nějakém www.divneURL.cz/celebrita, tak to už ale teda musí být někdo, kdo má co říci. Na Facebooku se čtou moudra od kohokoli.
  Facebook vyhrál ze stejného důvodu jako vyhrál mobil před kompaktem nebo zrcadlovkou, je úplně jedno jaké to má funkce, jde o použitelnost a interakci. Proto taky hospody mají "weby" na FB a nemá nebo nemusí to mít nic společného s kvalitou jejich webu. Oni udělají 3 patrový dort pro oslavu, vyfotí ho mobilem a za 30s je na FB hospody. Nejde o přímo ten režim, ale o to že na to použijí to co znají, mobil, jeho foťák, aplikaci FB. Případná aplikace hospody (kdyby náhodou někdo investoval), která to třeba úplně stejně uploaduje na privátní web samozřejmě nepomůže, to kopýtko je jinde.

 • 7. 8. 2020 8:49

  Vladimír Cejvik Bílek

  Myslím že blogerů a aktivních lídí je spousta, jen hledají přívětivé platformy, proto odešli blogovat na Facebook,kde je tak nějak všechno v jednom, blog, chat, galerie... Není to problém jen skupiny JYXO, ale i Seznamu.. Kdo z lidí ví, že seznam má (hned několik) fotogalerií? Narážím primárně na lide.cz, mapy.cz, firmy. cz kde prostě tak nějak udělali redesign ale na nějakou koncepci úplně kašlou. Chápu že pro lidi je složité klikat na rozcestníky (homepage Blog.cz: NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ, NEJNOVĚJŠÍ
  NEJLÉPE HODNOCENÉ FUNKCE JAK NA TO) nebo vybírat složité filtry, jaké bývaly na sreality nebo sbazar) a chtějí rovnou konzumovat obsah, ale musí se to udělat tak nějak s citem a v tom vyhrál právě Facebook s jednoduchou myšlenkou, že na homepage nebude rozcestník, ale rovnou konkrétní příspěvky, nebál se ani možnosti video příspěvků, nebál se přidat chat na homepage jako malou lištičku nějakm dolů. Jen se představte tohle kdyby udělal Seznam, tak tu žádný facebook ani neznáme, stejně jako tu neznáme Google jako homepage.
  Podle mě stačilo málo. Ještě že an Seznamu přidaly výběr z článkú + možnost RSS kanálů, jinak už mám jako homepage něco jiného.

 • 9. 8. 2020 15:42

  bez přezdívky

  Přesně tak, jak píšete. Záleží na tom, co hledám, klidně nastavím i složitější filtr a uložím ho. Ale je to o tom, že mi to musí něco přínést. Kdežto blogy, FB, Instagram a podobný hlouposti je z 99% o ničem, jen o plkání, o vytahování a chlubění se a o reklamě. Přínos je nulový.