Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku CDMA: zřejmě bude, ale... od Pedro - Státním zločinem je od prvopočátku to, že stát...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2004 13:58

  Pedro (neregistrovaný)
  Státním zločinem je od prvopočátku to, že stát jakožto majoritní vlastník SPT dovolil či přímo nechal dokoupit Eurotel do 100%, zajímavé že až potom, co byl uveden na trh data-nonstop. Zdá se, že zakázat data-nonstop zatím neprošlo, nu co není ještě může být. Výmluv se najde vždycky dost. A s tím zabitím cenou ? Tipuju si, že přesně tak to bude. Jestliže SPT prodává nemobilní připojení za tisíce, toto určitě nebude chtít dát levněji. Mám pocit, že jediným cílem SPT je, aby v tomto státě internet prostě nebyl. Alespoň veškeré jeho jednání minimálně za posledních 10 let k tomu směřuje.
 • 29. 3. 2004 14:41

  LK (neregistrovaný)
  Cílem SPT to asi nebude, ale rozhodně je jeho cílem si co nejvíc nahrabat za co neméně námahy (což je ostatně cíl všech komerčních firem). Evidentně si u SPT spočítali, že lépe prodat jednu linku za 10.000 než jich prodat pět po 2.000.
  Problém je, že má (díky minulým státním garancím) výsadní postavení na tomto trhu a regulátor s tím naprosto nic nedělá.
 • 29. 3. 2004 15:18

  Mystery (neregistrovaný)
  Regulátor s tím nic nedělá, protože nesmí a ani nechce. Je to jen další z tisíce zbytečných úřadů, které jsou vředem na těle společnosti, potažmo daňových poplatníků. Telecom je dojná kráva pro nenažranou vládu a věčně prázdnou, vykradenou státní kasu a internet je solí v očích zdejšího totalitního establishmentu. Vzdělaní a informovaní lidé se hůř ovládají než debílkové tupě zírající na stále ubožejší pořady TV Nova, Prima i ČT a čtoucí Blesk, jehož úroveň snad ani nemá cenu komentovat a věřící cancům a cintům tzv. novinářů, vyrobených na přímou zakázku vlády a jejích kompliců. Osobně se domnívám, že s CDMA to bude přesně ve stylu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Takže cena klidně 10 kolíků, jak píše pan LK. Tím se vyřadí všechny nežádoucí elementy z řad pořádného internetu chtivých zájemců. A pak si třeba posvítí na data nonstop, buď zavedou, jak je dnes v módě, nějaký směšný limit, nebo cenu zvednou tak, že to bude pro většinu zájemců nepřijatelné. A bude po problému. Nezapomeňte, že teprve od května začne tóčo až ti, co se ještě dnes bláhově radují, jaké to bude báječné v EU, proberou ze svého snění dopadem na tvrdou zem. Je-li dnes hospodářská situace na pováženou, tak po vstupu do EU budeme možná ještě vzpomínat, jak jsme se měli dobře. Nebude to možná tak patrné ihned po vstupu, ale nejpozději do roka a do dne už víc než dost. To je právě ten státní zločin, že jen určitá vrstva, která tuto republiku rozkradla, se bude mít dobře a ostatní budou louskat šváby (jako např. v Severní Koreji).
 • 29. 3. 2004 15:25

  LK (neregistrovaný)
  No, neviděl bych to tak drasticky (ostatně šváby jsem louskal v Thajsku a pominu-li vizuální dojem, docela to šlo :-), ale sám jsem ohledně EU taky pesimistický a jsem zvědav, jak to všechno dopadne.
  Ohledně té regulace - pokud jednou stát nechá nějakou firmu vybudovat monopol, potom by mělo být něco, co zajistí, aby po "době hájení" ten monopol nemohl být zneužíván stylem, jakého jsme svědky dnes. Když si vzpomenu, jak asi před dvěma lety lidé euforicky čekali volbu operátora a jak nakonec prakticky k ničemu nedošlo díky poslední míli...
 • 30. 3. 2004 0:38

  Karl (neregistrovaný)
  Vy jste se posral v letnim kine? Regulator nic nemuze? Vam nestaci ze firma nesmi podepisovat smlouvy na dobu urcitou? Nesmi delat individualni reseni, ze nesmi udelat zadnou slevu nikomu aniz by to nezverejnili ve vestniku? Ja kdyz vidim tu Spidlovu kliku s urednikama co se venuji celou pracovni dobu vypoctum komu jeste muzou vzit penize tak se mi otevira kudla v kapse. Onehda jeden ourada rekl manzelce ze jako danova poradkyne si nemuze dat do nakladu auto, ze pry muze jezdit po klientech MHD. Kdybych veril na loze, tak reknu ze poslednich 5 let je nejake spiknuti byvalych clenu statni planovaci komise. Ted planuji jak to dokormidlovat do ... Stat tu firmu tlaci pod zem, jaka dojna krava proboha.
 • 30. 3. 2004 8:02

  juraj (neregistrovaný)
  A kolik lepe by se nam vsem v Praze dychalo, kdyby danovi poradci a vubec vsichni co na navstevu klienta potrebuji akorat diar jezdili MHD.

  Navic jsem nikdy nevidel danoveho poradce, ktery by nekam prijel, my jezdime vzdycky k nim. Bylo by zajimave porovnat knihu jizd poradce a zakaznika, zda si nahodou neuctuji oba dva cestu do kancelare toho druheho.
 • 30. 3. 2004 8:50

  Karl (neregistrovaný)
  Ona ta Praha neni pupek sveta, takze tahle informace se netyka Prahy. Tyka se Brna ale mohla se taky tykat Lanskrouna a okolnich 20ti vesnic.
  Samozrejme mate dil pravdy, ale je to o diskuzi, proc treba ma mit v nakladech VOLVO S80 a najeto 5000 km/mesic, kdyz ma dva velke klienty kilometr od bydliste apod. Ale ze auto nepotrebuje? Uz jsem zvedavej az me nejaky urednik rekne, ze RAID diskove pole v pocitaci mit nemusim, ze mam mit data na CD, ze jeho syn ma vsechny gamesky taky na CD.