Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Digitalizace podle České televize a Novy od anonym - Plán postupu přechodu k digitalizaci podle Novy je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 6. 2007 10:20

  anonymní
  Plán postupu přechodu k digitalizaci podle Novy je zajímavý a koncepčně správný. Blíží se k jedné ze starších variant TPP. Je ale škoda, že Nova nepčedstavila časový plán přechodu.

  Druhou věcí je, zda tento plán řeší vzájemné rušení analogových a digitálních sítí (tam kde vysílá pouze analog, nesmí být rušen digitálem).

  Z pohledu diváka byl zajímavější plán ČT, protože podle něho by byla v 1.fázi Česká republika pokryta "hrubě" a poté by se síť "zahušťovala". Takto bude část republiky pokryta kvalitně, část území bude bez digitálního signálu.
 • 22. 6. 2007 11:56

  Honza (neregistrovaný)
  Časový plán podle Novy:
  1. 2007 - 2008 zahájení DVB-T a vypnutí analogu z B.H., důvod: není vyhnutí
  2. 2008 - 2010 zahájení DVB-T na Karlovarsku, Plzeňsku, Jižních čechách a Vysočině, důvod: zachování image leadra digitalizace a také nízká hustota obyvatelstva, takže nízké zisky z reklam pro nové TV
  3. 2011 (znovu)zapnutí DVB-T na Brněnsku, Ostravsku, Jeseníky, Hradecko, důvod: zachování image leadra a zajištění monopolu v analogové TV v hustě obydlených oblastech
  4. 31.12.2012 ?vypnutí? ATV na Brněnsku, Ostravsku, Jeseníky, Hradecko, Praha. důvod: když se to nepovede odložit, tak to holt budeme muset udělat.
 • 22. 6. 2007 20:38

  Honza (neregistrovaný)
  To vůbec není dobrý nápad, protože nejbohatší část země (Prágl) si rovnou koupí přijímače na MPEG4, ale lidé v oblastech s nižší životní úrovní budou nakupovat nadvakrát :-(.
 • 23. 6. 2007 10:19

  Pamětník (neregistrovaný)
  Stále obehrané téma "hrozby" komprese MPEG-4 pro Pražáky a Středočechy není aktuální. Kdo chtěl, musel, potřeboval, zajímal se, už dávno nejeden STB s MPEG-2 má, protože už může experimentálně přijímat více programů několik let. Je na druhé straně pravděpodobné, že právě HDTV a MPEG-4 budou experimentálně zkoušeny opět v Praze, ale pokud půjde rozvoj podobným směrem, jako tempo dosavadní digitalizace, bude mít "venkov" výhodu v tom, že k nim se dostanou tyto technologie později, ale už stabilizované a v konečné podobě. V Praze je také situace ovlivněna tím, že v husté zástavbě existuje většinou možnost příjmu již nyní mnoha programů z kabelovky a v okrajových částech je poměrně dost domácností "zkrášlováno" parabolami pro satelitní příjem. Z toho všeho mi vychází, že potřeba digitalizovat "Prágl" opravdu není v současnosti nutná, může počkat až na konec. Kritičtější situace nastane v příhraničních oblastech při hrozbě vzájemného rušení přes hranice a proto by měly tyto oblasti dostat pochopitelnou přednost. Po očekávaném přechodu na nové formáty komprese budou muset vyhodit většinu svých STB na MPEG-2 všichni bez rozdílu. Kdy to ale bude je zatím ve hvězdách a určitě už budou staré STB v té době technicky i finančně amortizovány.
 • 22. 6. 2007 17:51

  Mard (neregistrovaný)
  Pokud se to takhle hezky protáhne, tak pak snad bude možné zahájit v Praze rovnou vysílání v Mpeg4 a zbytek republiky následně na něj přejde taky. Myslím že je to dobrý nápad.
 • 22. 6. 2007 17:51

  Mard (neregistrovaný)
  Pokud se to takhle hezky protáhne, tak pak snad bude možné zahájit v Praze rovnou vysílání v Mpeg4 a zbytek republiky následně na něj přejde taky. Myslím že je to dobrý nápad.