Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku České firmy nepovažují VoIP za bezpečnou od anonym - Clanek jsem necetl cely protoze je to cele...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 3. 2009 11:44

  anonymní ---.cust.centrio.cz
  Clanek jsem necetl cely protoze je to cele pekna blbost a jak tu uz nekdo napsal Voip je mnohem bezpecnejsi uz ze sve podstaty. U nas v baraku je tel rozvodna skrin dostupna kazdemu, ani zamek na ni neni. Neni problem se tam napichnout a bavit se! Tenhle clanek mi pripada velmi tendencni a jako by zaplacen nekym komu obecne Voip na trho vadi, ze by strach z konkurence? Osobne Voip pouzivam tretim rokem doma a nemohu rict nic spatneho, velka uspora penez!!
 • 10. 3. 2009 12:22

  Roman Vithous (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
  Ten článek je myslím v pořádku, byť je tam možná drobný problém s interpretací dat, což bych u autora bez každodenní zkušenosti s problémy fungování VoIP trhu vzal jako "v normě". Ale jak již autor na začátku upozornil, nehodnotí se skutečnost, tj. zda je či není VoIP komunikace (rozumí se vedená nad veřejným Internetem) bezpečná či nikoli, nýbrž to, jaký názor na ni mají v podnicích ty osoby, které o jejím nasazení mohou rozhodovat. A ty názory jsou jaké jsou, byť zjevně nevycházejí z technické reality. A proč tomu tak je (mimo jiné), to jsem již napsal v příspěvku výše.

  (Jinak je možná trochu problém i u Digimarku, protože není tak úplně jedno, jakým způsobem se zeptáte. A zde si nejsem úplně jistý, zda ti manažeři věděli, na co vlastně odpovídají - viz. v příspěvcích výše úvahy nad tím, zda byla otázka opravdu vnímána ve vztahu k bezpečnosti či i ke spolehlivosti. Ale i tam, či spíše zejména tam, dlouhodobě koluje mnoho dezinformací. A typické přitom je, že když jedny vyvrátíte, nastoupí jiné. Původně, totiž tradiční TelCo operátoři zpochybňovali kvalitu VoIP telefonie. Když to bylo vyvráceno, nastoupilo zpochybňování spolehlivosti. A nyní, zdá se, se pomalu přechází na zpochybňování bezpečnosti....)