Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku České Radiokomunikace chtějí po ČTÚ další příděly pro Regionální síť 8 od kotanen - Za další, pokud existuje volný kmitočet ČTÚ nemá...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2015 8:33

  kotanen

  Za další, pokud existuje volný kmitočet ČTÚ nemá důvod ho bezdůvodně blokovat, vždyť z každého využitého vysílače má stát nemalé peníze dle vyzářeného výkonu, o žádnou politickou vůli se nejedná. Ještě jednou opakuji, že nízkonákladové regionální sítě nelze vpodstatě stavět na zelené louce a nebo v nájmu, to je zkrátka realita.

 • 30. 4. 2015 8:11

  bez přezdívky

  Pánové nezlobte se na mne, ale v 21 století nevidím žádný problém ani technický, ani finanční umístit vysílač na Milešovku, bohužel chybí vůle něco mněnit. Navíc když se z Milešovky vysílá kdeco.V minulosti tam byla armáda, to mluví zcela jasně, že nikdo jiný neměl nárok. Doporučuji všem až bude hezké počasí udělat si na Milešovku výlet i s dětmi jestli je máte, nezapomenout si vzít fotoaparád a udělat si panoramatický snímek 360 stupnů. Možná vám dojde a uvědomíte si, kolik vysílačů by se stalo rázem zbytečných.Tím pádem ve výsledku by bylo vysílání lacinější pro všechny. To ani nemluvím o tom, že na každém domu stačí 1 anténa nasměrovaná na 1 vysílač, odpadnou problémy se slučováním z různých směrů a intenzit signálů, celá instalace od rodiných domů až po STA v bytových domech by byla logicky lacinější.To ale pravděpodobně není pro provozovatele ani pro stát pádný argument.Nikdo z odpovědných nemá odvahu toto řešení prosadit, chybí i politická vůle, je to smutné.