Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku České Radiokomunikace chtějí po ČTÚ další příděly pro Regionální síť 8 od anonym - Zajímavé je, že mux 3 nemohl vysílat z...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2015 10:23

  bez přezdívky

  Zajímavé je, že mux 3 nemohl vysílat z Děvína, protože jim ochranáři mimo jiné neumožnili zpevnit příjezdovou cestu.Hle, rs 8 vysílá ze stejné kóty a najednou to jde.

 • 30. 4. 2015 9:52

  bez přezdívky

  ad pánové KukyKuky a Anteňák:
  na Milešovku prostě a jednoduše zapomeňte. Docela jasně to napsal pan Kotanen.
  Pořád jsem se ani od jednoho z vás nedozvěděl, jaký volný vysílací kanál, který bez problému projde mezinárodní koordinací, se dá použít na severu Čech pro RS8 z hlavních vysílačů ve vlastníctví ČRa.

  Pozn: berte v potaz, že na druhé straně Krušných hor už je jen rovina až k moři, což mimo jiné znamená, že např. u Berlína lze v pohodě naladit v autě rádia vysílající z Bukové hory. A to krom jiného může být důvod, proč k51 nelze na severu Čech pustit z hlavních vysílačů, byť to s ničím v německém pohraničí nekoliduje.

 • 30. 4. 2015 11:35

  kotanen

  U Děvína nebyl zájem o rozšíření ze strany TV stanic v MUXu3, a tím že se podařilo vysílat RS8 alespoň s menším výkonem a omezeným vyzařovacím charakterem je zřejmé, že vůle tu byla. Ohledně toho co je možné a nemožné lze ukázat na příkladu Ústí nad Labem, myslíte že by pro ČRa nebylo výhodnější vysílat z Vaňova jako MUX1 a 2, když zde mají veškerou infrastrukturu místo Klíše, skutečně je tak těžké pochopit, že v příhraničních oblastech je situace složitá a regulátoři spektra z okolních států si hlídají svoje teritorium? Zároveň budování málo výkonných dokrývačů v nižších lokalitách s malým pokrytím není ekonomicky atraktivní jak pro televizní společnosti tak provozovatele muxu. Je to tak těžké pochopit, nebo se ozvou další odborníci na koordinace kmitočtů, budování vysílacích technologií, jejich údržbu, provoz a správu stožárů?

 • 30. 4. 2015 13:11

  bez přezdívky

  Hele Kočičáku podnikatel Pařízek ukázal a prosadil model radějí více malých televizních vysílačů s opakovanými dobře seštelovanými frekvencemi než jeden hlavní krajský MUX-3 který stejně nezasáhne všade viz západní Čechy a Karlovarsko a i na Ústecku ten MUX- není ideální kor když se uprostřed cesty na Chomutovsku hádá s Ještědem... To vymyslela fakt "hlava" rozdílné číslo MUXů.... Jinak ano koordinace se zahraničím a i uvnitř státu není jednoduchá... viz nerozumně přeplácané VKV pásmo CCIR kam jsme přešli z OIRT... Naši se hádají s celá léta před námi přítomnými Bavoráky litvínováci měli i Rakušáky a u těch Sasíků tam co je utopené pod horama v Chomutově tj. spuštěné pak dělá o kus dál na Mostecku problém = hádá s Chemnitzem... a jinde máš zas Drážďany atd. To samé máš s tím, že jsme tu na křižovatce (obzvláště ti na dobrých městských či někde i vesnických popcích) od severovýchodu s východem a středem republiky a z druhé strany ze severozápadem až i jeho jihem... Není to tu jednoduchý když u rádií než by použili jednu lepší pozici pro víc věcí naráz... proto se taky Jedlák postavil... tak na kdejakém kopečku a baráčku si kde kdo vysílá duplikáty které pak máš až několikrát na jiné frekvenci z jiných okresů.... Takže k té Milešovce... Já jí nehájím, jem jsem napsal, že by šla použít ale bohužel kvůli strategickému místu kdysi pro armádu (muselo by to projít politicky) se přesunulo vše hned v počátcích vysílání televizí na ne zcela pro tento členitý kraj vhodnou Bukovku čímž jsou trvale vzniklé problémy v podobě používání vícero vysílačů podél Krušných hor a Českého středohoří.... Jen tak mimochodem ten DAB si vybrali na Milešovce proč?... právě kvůli nejlepšímu pokrytí velkého území Česka... Tvrdit, že dobře seštelovaný opakovač 51k by nešel použít nad Teplicema či nad Mostem... tedy nižšími kótami než je Jedlák či Klínovec pro ta široká průmyslem hustě vedle sebe sousedící obydlená okresní území směrem na západ od nevyhovujíciho Ústí může tvrdit jen ignorant který tu nežije a nezná to...

 • 30. 4. 2015 17:15

  Steve

  Já vím, jsme stále bojácní přizdisráči, proto to tak dopadá. Němec kolem dokola topí a to ani nemusí mít nasměrované na České území. Naše vysílače naopak jedou na min výkony co jen to jde - krom těch pár páteřních. Např. Domažlice by mohli jet více (mají to i povolené) ale radši se vysílá z postranního AS na zlomkový výkon a novej AS se tam už ani nedal (po svržení původního laminátu) Všem to vyhovuje, všichni jsou spokojeni.

  Jsem zvědav z čeho se bude vysílat to DVB-T2 ... taky z tohodle postranního AS?