Hlavní navigace

Český rezervační systém sportovišť má ambici expandovat do zahraničí

28. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autoři Jdemenato.cz věří, že koncem roku bude rezervační systém v Česku používat 100 tisíc reálných uživatelů měsíčně. Příležitost ale vidí i ve Velké Británii.

V polovině května byl na doméně Jdemenato.cz spuštěn online rezervační systém, který umožňuje vyhledávat a rezervovat sportoviště. V současné době má v nabídce hlavně tenisové a badmintonové kurty, ale také fotbalová hřiště, kurty na beach volejbal a další sportoviště v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Písku.

Kurty a hřiště je možné vyhledávat podle jednotlivých sportů. Výsledky hledání se zobrazují nejen v textové podobě, ale také jako body na mapě. Uživatel tak ihned vidí, kde přesně se vybrané sportoviště nachází. Rezervační systém současně zobrazuje obsazenost sportovišt v jednotlivých hodinách, ale také informaci o ceně. Pokud je ve vybranou dobu sportoviště volné, umožní systém jednoduchým způsobem kurt či hřiště zarezervovat.

V osobním profilu je pak možné rezervace upravovat. Uživatel má také k dispozici historii rezervací, přehled plateb, či výši zbývajícího kreditu. Portál je postaven na stejnojmenném rezervačním systému, který tři roky vyvíjela společnost jPower8. Samotný rezervační systém je k dispozici zdarma. Pokud ovšem provozovatel sportoviště chce, aby se jeho nabídka zobrazovala na portálu Jdemenato.cz, musí zvolit některý z placených programů. U toho nejlevnějšího je potřeba počítat s jednorázovým poplatkem ve výši 3500 Kč.

Rezervační systém obsahuje nejen rezervační, ale také prodejní modul, který umožňuje prodej jednotlivých vstupů či permanentek a to i pomocí čárových kódů.

Web Jdemenato.cz je optimalizován nejen pro desktopová zařízení, ale také pro mobily. Provozovatelé systému v současné době pracují také na aplikaci pro operační systém iOS. Do konce roku by měla být k dispozici i aplikace pro Android.

ICTZ_2022_EARLY

Za projektem stojí nejen jPower8, ale také Martin Lipert, spolumajitel internetového obchodu s elektronickými knihami eReading.cz. Ve firmě, která tento e-shop provozuje, nedávno získalo nadpoloviční podíl nakladatelství Albatros Media. Lipert ale i nadále zůstává jednatelem a ponechal si ve firmě podíl ve výši 15 procent (původně měl podíl ve výši 30 procent). Počítá také s tím, že do projektu Jdemenato.cz vstoupí i majetkově.

Podle Liperta je systém připraven pro okamžité nasazení v anglicky mluvících zemích a Česko tak považuje za jakýsi odrazový můstek. Firma prý v současné době jedná s britskými investory o vstupu na tamní trh.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.