Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Chtějí nás naučit šetřit na finančních produktech. Podaří se? od Martin Soušek - To už se všichni zbláznili? Budu zadávat svoje...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 3. 2011 11:03

  Martin Soušek (neregistrovaný) 89.176.101.---

  To už se všichni zbláznili? Budu zadávat svoje finanční data na web? A ještě prý kontroverznímu Mitonu? No to snad ne!

  Jakým způsobem zacházejí s daty podnikatelé v ČR jsme si již mohli přečíst i zde na Lupě. Například:

  provozovatel Fakturoidu: "Většina podnikatelů, kteří aplikaci používají, fakturují svým klientům za hodinu práce čtyři, pět stovek."

  můj překlad: hrabeme se lidem v datech a zjišťujeme, kolik kdo komu fakturuje.

  pan Hlavenka: "Vzpomněl jsem si: před lety mně můj známý, který provozuje významný český sex-eshop, poslal kopii velké objednávky, kterou u něj učinil na své jméno a adresu jistý velmi známý český podnikatel."

  můj překlad: hrabeme se lidem v datech a ještě se tím chlubíme známým, kterým zasíláme kopie nejzajímavějších dat

  Jestli opravdu chcete, aby třeba pan Hlavenka příště do článku psal, že nějaký jeho známý se mu chlubil, co si kupujete, za co dlužíte a kolik máte na účtech, tak použijte českou webovou aplikaci u které naprosto netušíte, kde vaše data skončí.

  I když je zadávání dat zdánlivě anonymní, tak bohatě stačí, abyste někdy zadali své pravé údaje na jiném webu (třeba při objednávce), oni už si to propojí. Anebo si to propojí nějaký hacker. Hackerské útoky postihly už i větší instituce, natož nějaké lokální sro, na kterém si nevezmete nic.

 • 7. 3. 2011 17:57

  Miki (neregistrovaný) 80.188.218.---

  Přesně, nechápu nikoho, kdo ty data může svěřit takové firmičce. Kdyby to nabízela nějaká pořádná firma, tak by se o tom dalo uvažovat, ale takhle? Navíc, dobrovolně se nechat otravovat zaplacenou reklamou prý v rámci "optimalizace" financí? Haha :-))