Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Cibien’s Corner: V Praze otevřelo jedno z největších herních muzeí v Evropě od Muzeum Her CZ - Díky za názor, ale ptám se, který den...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 9. 2018 16:55

  Muzeum Her CZ (neregistrovaný) 185.71.41.---

  Díky za názor, ale ptám se, který den jste u nás byl, když víte, že popisky chybí? Zatím jsou pravda jen u klíčových systémů, ale postupně je doplňujeme. Navíc uvádíme, že jsme interaktivní muzeum, kde je možné si na exponáty sáhnout a o tu interakci u nás jde především.

  Nicméně,
  1) V tuto chvíli je rozpracovaná série článků k jednotlivým výrobcům herních systémů, které se budou dále doplňovat
  2) Dokončují se popisky dalších systémů, nicméně člověk, který je píše je profesionál a nepustí z ruky nic, za čím by si nestál a nemělo hlavu a patu, tak to trochu trvá.
  3) Jak jste si jistě při návštěvě všiml, na stěně je interaktivní obrazovka, na které běží prezentace. Obrazovky se budou rozšiřovat do dalších částí a sekcí muzea a bude přibývat text a animace.
  4) Po muzeu stále chodí obsluha, která se s návštěvníky aktivně baví o tom, co je zajímá, nebo co hledají.

  Na rozvoji našeho projektu dále pracujeme, vše nejde hned, zatím od nás návštěvníci odcházejí nadšení a pokud jste u nás nenašel co jste hledal, tak mě to mrzí, ale jste první z prvních sto návštěvníků co u nás bylo co má výhrady a to je pro mě super výsledek ;)

  Čeněk Cibien

 • 10. 9. 2018 15:14

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Koukám, že jako pozadí na webu mají fotku, na které je John Romero.

  Každopádně jsem si chtěl rýpnout, že navzdory názvu to muzeum není. Co citelně chybí jsou jakékoliv informace. Naskládat hromadu HW do skleněné vitríny je tak možná výstava, nebo sbírka. Aby to bylo muzeum, tak by bylo dobré k tomu dát ještě nějaké informace. Takhle je to sice hezká nostalgie, ale když nevíte, na co se díváte, tak je to dost o ničem.

  Chápu, že vypracovat (a hlavně sehnat) nějaké povídání k jednotlivým exponátům je nadlidský úkon. Ale stejně tajně doufám, že si provozovatel ten čas najde. Takhle je ten zážitek tak na 10%. Pro hráče tedy 100%, ale pro nostalgické taťky jen 10, protože uvidí akorát hromadu plastových a kovových cihliček.

  Kdyby to tak šlo spojit s něčím jako byla tahle série článků:

  https://www.root.cz/clanky/historie-vyvoje-pocitacovych-her-1-cast-prvni-milniky/