Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Číňané kradou český nápad, Apple hledá nástupce iPhonu, nejrozšířenější operační systém od tykva bukvatyr - Jojo, co se týče Elona, tak ten snad...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 11. 2017 22:49

  tykva bukvatyr (neregistrovaný) 212.79.108.---

  Jojo, co se týče Elona, tak ten snad nějak s he3dou i zkoušel "spolupracovat", ale dal od toho ruce pryč - jako od každé technologie, kterou třeba "zkusil" a ukázala se pro něj jako nepoužitelná.
  Pan he3da se mi jeví jako svého času pan hlodač - zneuznaný genius, kterého nikdo nechápe a nic funkčního z něj nevypadne...

 • 11. 11. 2017 17:31

  AndroidForum (neregistrovaný) ---.243.broadband10.iol.cz

  Tak já jsem si zhlédnul hodně videí, kde pan zakladatel HE3DA mluví a rozhodně na mne neudělal valný dojem. Zjevně akumulátorům nerozumí po elektrické stránce. Přesvědčivě plácá na kameru dost nesmyslů. Například ten, že k jeho bateriím lze připojit solární panely přímo. To, že toto lze udělat vlastně ke každé jiné akumulátorové technologii mu zjevně uniká. A to, že takto připojený panel bude pracovat zcela neúčinně protože to je přirozenost každého takto zapojeného solárního panelu mu asi nikdo nevysvětlí protože je v tomhle pohledu dost ješitný.
  Ta jeho továrna je jen celkem malinká budova. To že má automatickou linku která odněkud něco vezme, někam přenese je fajn. Ale výrobky žádné nenabízí.
  Jinak ta historka o číňanech kradoucích záhadný tajemný prášek je dost směšná. Pokud by někdo něco takového chtěl šlohnout, tak to udělá v okamžiku kdy tam nikdo není a jen bezpečnostní kamery zabírají jakési postavy. Jo a samozřejmě ten tajemný černý prášek se dá bez problémů odebrat z prvního prodaného kusu akumulátoru. Trošku mi to připomíná hospodu na mítince. Chtěl mít skvělé akumulátory všude po světě, ale nechtěl je nikomu prodat takže jen ukazoval pár jakýchsi plechových krabic o jejichž vnitřku nikomu nechtěl nic říct.
  Pan HE3DA holt už místo výrobků dělá jen mediální vlny. Tohle neskončí dobře.
  Mimochodem: to že nějaká technologie má smysl se pozná podle toho že si jí koupí nějaká velká automobilka,výrobce elektroniky a nebo Elon. Zbytek je zjevně z pohledu výroby problematický.

 • 13. 11. 2017 13:09

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Ne, solární panely připojit přímo skoro nikdy nejde. Problém není v účinnosti, ale v tom, že moderní akumulátor by bez pečlivé regulace proudu a napětí rychle shořel nebo explodoval. Výjimečnost HE3DA má být v bezpečnosti. Že se k tomu můžete chovat jak chcete ošklivě, ale to nejhorší co se stane je to, že baterie nebude fungovat. Což je ve srovnání s moderními bateriemi, co hoří, docela zajímavá výhoda. S bateriemi HE3DA by proto mohlo být možné postavit velkou "akumulátorovnu", s minimálními náklady na údržbu a minimálním rizikem - vadné kusy by nebylo třeba vyměňovat.

  Což ovšem nic nemění na tom, že po těch letech už tu měl být funkční produkt. Dnes to už vypadá, že autor sice skvěle vystihl mezeru na trhu (levné ukládání ekonomicky zajímavého množství přebytečné energie na horší časy), ale že žádné funkční řešení nemá.

 • 20. 11. 2017 13:03

  AndroidForum (neregistrovaný) ---.243.broadband10.iol.cz

  Naopak připojit solární panel k akumulátoru jde vlastně vždy. Pokud napětí na prázdno je o solárního panelu 18V. Tak k němu mohu připojit akumulátor s maximálním napětím vyšším než je 18V. To že to bude opravdu velmi neefektivní platí.

  Příklad k solárnímu článku s 18V napětí na prázdno lze připojit 5 článků 18650. Kde nikdy nepřekročí napětí na článku 3,6 (povolené maximum je 4,2V na článek)