Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Cloud computing na vzestupu od jose lebeda - doufám, že přijde doba, kdy budu moct mít...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 4. 2010 8:49

  jose lebeda (neregistrovaný) 193.165.182.---
  doufám, že přijde doba, kdy budu moct mít takový cloud doma. Vlastní web/mail/ftp/media/... server, vlastní "online-office" (ala google-doc) apod. Všechno snadno konfigurovatelné, snadno udržovatelné (asi jako současné domácí routery - nastavit je zvládne každý moula), s vyřešeným zálohováním.
 • 29. 4. 2010 10:24

  Martin Kalenda (neregistrovaný) ---.klfree.cz
  Preferuji cloudFS home klienta. Tj že si mezi více počítači sdílím data v cloudu a jsou tak částečně zajištěna proti výpadku s externí (šifrovanou zálohou aka dropbox) na serverech provozovatele.

  Když jsem řešil na domácím NASu uložení asi 800GB filmů (záloha dvd tj velké noptimalizované průměrný film má 6gb) tak to vyšlo prostě neekonomicky a levnější je offline záloha těch dvd v knihovém pořadači a filmy přímo na disku v přehrávači. Na filmy koukám tak málo že 99 procent času je čistě vypnuto.

  Náklady na online úložiště proto musí být vyšší než na offline provoz, a musí být nutně SaaS provázáno na nějakou vyší inteligenci tj musí to být sw né jen datový sklad poskytovat jen data může být problém. Pokud se samozřejmě nedotáhnou datacentra do stavu kdy budou mít alespoň 60-70 procentní účinnost např pro pernamentní vytápění venkovního bazénu :)

  Někteří kolenovrtači argumentují jak je dropbox drahý, nicméně za ty samé prachy to těžko odprovozujete svépomocí.