Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Co je překážkou rozšíření českých elektronických obchodů? od Oto 'tapik' Buchta - Tvrzení, že neexistuje kategorie české obchodní domy je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2000 10:54

  Oto 'tapik' Buchta (neregistrovaný)
  Tvrzení, že neexistuje kategorie české obchodní domy je ze podstaty mylná. Proč? Dám vám několik jasných důvodů.
  1) Jistě mi dáte za pravdu, že většina obchodů na Internetu je v anglickém jazyce. Z toho ovšem nelze vyvozovat, že jsou globální. Dokud nebude existovat jediný celosvětový jazyk, nebude existovat ani globální obchod. Jistě, můžete tvrdit, že třeba Amazon.com dodává zásilkovou službou knihy po celém světě. To však neznamená, že si jej koupili domorodci v Austrálii či ostrované v Polynésii. Nakoupení v Internetovém obchodě totiž vyžaduje znalost jazyka, v tomto případě anglického. Proto je tedy každý náš obchod využívající služeb mezinárodních zásilkových společností stejně globální jako Amamzon.com. Je pravda, že existují obchody vícejazyčné. Přesto jsem ještě neviděl obchod, který by byl zároveň v češtině a ve všech nářečích indiánů z Horní Volty. Pokud jste nějaký takový viděli, ozvěte se. Rád si tam něco koupím.
  2. Existuje spousta zboží i služeb, které jsou geograficky zaměřené. Typickým příkladem by byla on-line sbírka zákonů se všemi možnými vyhláškami. Sice si ji může předplatit i Japonec, ale moc bych tomu nevěřil. Vždyť úřední řečí v ČR je pouze čeština...
 • 3. 1. 2000 15:16

  martinh (neregistrovaný)
  jenom k indianum z Horni Volty. Ta lezi v Africe, takze tam ziji spise cernosi.
  Timto jenom potvrzuji myslenku autora clanku, ze pokud nekdo na inetu pusti do sveta nesmysl, nezustane to bez komentare.
 • 3. 1. 2000 23:53

  Leos Prusvic (neregistrovaný)
  Ono na tom tady moc nezalezi, ale kdyz uz presnost tak poradna.....
  Horni Volta uz davno neexistuje, ted se ten stat jmenuje Burkina Fasso (Zeme svobodnych lidi)
 • 4. 1. 2000 14:19

  Jiří Donát (neregistrovaný)
  Tahle diskuse se mi fakt začíná líbit! Takže mně již zbývá jen dodat, že téměř všichni obyvatelé Austrálie hovoří anglicky, neboť ta je úřední řečí zmíněné země ("Unlike Canada, Australia has few speakers of European languages other than English within its borders. There are still many Aboriginal languages, though they are spoken by only a few hundred speakers each and their continued existence is threatened." Zdroj: Britannica.com)

  Ještě bych ale rád dodal to nejdůležitější: Velmi si vážím Vašeho názoru a nerad bych, aby Vás reakce, jako jsou tyto, odradily od další diskuse. Nikdo nejsme neomylný a krása Internetu spočívá v tom, že se můžeme stále učit a zlepšovat. A to bez diskuse nejde. Takže, vše dobré do nového roku, a těším se s Vámi na shledanou v dalších polemikách!