Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Co pomůže digitálnímu rozhlasu k větší oblíbenosti? Propagace populární formou od anonym - Ano píše...ale na můj vkus až moc. Skoro...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 11. 2013 23:59

  bez přezdívky

  Ano píše...ale na můj vkus až moc. Skoro mám pocit,že je mi to DAB vnucováno. I když o něj stejně jako většina nestojím. Je to zbytečné tahání peněz z kapes,protože FM bohatě stačí.

 • 14. 11. 2013 19:57

  bez přezdívky

  Propagace DAB v ČR prakticky neexistuje a nikdo ji neprovádí. V podstatě se divím, že to poslouchá tolik lidí, co to údajně poslouchá.
  Když nastala revoluce a začaly u nás vysílat soukromé rozhlasové stanice. Rozdávaly stovky samolepek na auto. Vím, že první, jsem na něm měl, samolepku Radia KISS, potom velice dlouho samolepku Radia BEAT. Do dnes mi leží v šupleti asi 50 samolepek RADIA 1, kteří tedy opravdu nešetřili, stačila by mi bývala jen 1. Mám doma ještě jednu samolepku GAMA Rádia a před chvílí jsem hledaje něco úplně jiného, našel čirou náhodou, 2 samolepky Radia KISS. Do dnes jsem neviděl jednu jedinou samolepku s označením DAB. Na konec jsem si je vyrobil sám. Vzal jsem samolepku ČRo Radio Wave a samolepku GAMA rádia, vzal jsem DYMO popisovač a vyťukal u ČRo Radia Wave znaky DAB a u GAMA Rádia znaky DAB+. Takto upravené samolepky jsem po té nalepil na svůj automobil. Nechápu proč stanice vysílající v DAB/DAB+ toto vysílání nepropagují. A nemají označení DAB na samolepkách.
  Mimo samolepek, které rozdávají všechny stanice zdarma, jen za dopis. Lze snad u každé stanice získat tričko, většinou účastí v nějaké soutěži apod. Měl jsem tričko RCL. Do dnes mám a velice často nosím, tričko Radia BEAT. Nesetkal jsem se s tím, že by někdo nabízel tričko s nápisem DAB /DAB+. Až jednoho dne, zjistím, nedostatek trik ve skříni, nechám si ho vyrobit sám. Na internetu se dají najít stovky firem, co natisknou na tričko, cokoli, co se jim pošle v jpg. Zvažuji tedy zcela vážně, že si z internetu, ze stránek stanic, které jsou v multiplexu TELEKO, stáhnu jejich loga, k nim přidám stejným způsobem opatřené loga DAB / DAB+, z toho všeho vytvořím jakousi koláž a to pošlu nějaké firmě, co provádí potisky na trička, s tím ať mi to tedy na tričko, vytisknou.
  Navštívil jsem jednu známou, která je keramička a zajistil si u ní aby mi vytočila hrnek na kafe a ten opatřila logem DAB.
  Již několik let sbíráme v práci, různé zábavné momentky, během roku, různých komických a zajímavých situaci. A z toho pak necháváme, pro všechny zaměstnance, vyrobit kalendář. Právě dnes tam rozdávali ten, na rok 2014. Teleko by mohlo např. použít fotky svých vysílačů pro DAB a podobný kalendář třeba přibalovat každému, kdo si koupí přijímač v jejich e-shopu.
  Když si vezmu, jak obrovské množství, všelijakých předmětů, od všelijakých firem, mi chodí během roku na stůl. Od propisovacích tužek, otvíráků na pivo, kapesních nožů, kalendářů, stěrek na omrzlé sklo auta, deštníků, utěrek, hodin na stůl, pracovních notýsků atd. atd. Ale DAB jsem ještě ani 1x neviděl.
  Jednou jsem za účast, v nějaké soutěži na ČRo Sever, dostal nádhernou koženou ledvinku, měla správnou velikost a správný počet kapes a bylo na ní zlatým písmem napsáno, Český rozhlas Sever a nosil jsem jí dlouho.
  Kde je tedy propagace DAB ? Prostě neexistuje.
  Ale když někdo chce podnikat s vysílači v DAB, měl by se takovou propagací asi zabývat, ne ?
  Když někdo chce prodat reklamu, své stanice, která vysílá v DAB, měl by se přece takovou propagací také zabývat. Tedy měl by umět, když jedná s tím nebo tím úřadem, či zadavatelem reklamy a vůbec s kýmkoli, třeba serverem Digi Zone, který o nich píše, jako pozornost, darovat minimálně, alespoň tu propisovací tužku s logem DAB.
  Ale, kde nic, tam nic.
  Veškerá propagace, prostě veškerá, žádná. Nulová. Jediné, co ČRo udělal a co lze pochválit, byl Den otevřených dveří, kde předváděl přijímače pro DAB.
  Znělky. Katastrofa. ČRo Jazz HD praví, že vysílá v digitálních sítí a lze si je naladit na internetu.
  Prosím vás, vy už jste někdy někoho viděli něco LADIT na internetu ? Ladí se FM, ladí se III.Band nebo L-Band, ale ony se ladí rozhlasové stanice na internetu ? To jsem tedy opravdu nevěděl. Já si tedy myslel, že se tam po většinou kliká a to na nějaké tlačítko PLAY apod.. Tedy ladit na internetu… Hm… No, když si to v ČRo myslí… A co jsou to ty DIGITÁLNÍ SÍTĚ ? Můžete mi to někdo objasnit ? Já vím, že je třeba síť vysílačů multiplexu jedna DVB-T, to vím. Ale digitální síť, to tedy vážně nevím, co to mám ladit ?
  ČRo Wave, to říká ještě hůře. Naladíte nás v digitálních sítí, v DVB-T, na satelitu a naladíte nás na internetu. Tedy opět ono neznámé internetové ladění. A mimo nějakých digitální sítích, což nevíme, co je, se tedy dozvíme, že jsou v DVB-T a pak , že jsou na satelitu. Asi neumí říci DVB-S, tak musí říkat satelit. Tak jsou asi na měsíci ? Já nevím. Třeba jsou to mimozemšťané. A oni jsou také v DVB-C. Ovšem to už asi nemá nikoho zajímat.
  Nebylo by pro Boha, živého jednodušší, když by ČRo používal prostě velice jednoduchou větičku :
  ,,Naladíte nás v DVB a DAB."
  ?
  Asi bylo, že. A už je vuřt, že DVB je DVB-T a DVB-T2 a DVB-S a DVB-S2 a DVB-C. A že DAB je DAB v III.Bandu a DAB v L-Bandu a je DAB+ v III.Bandu a DAB+ v L-Bandu.
  Prostě : ,,Naladíte nás v DVB a DAB. A tečka. Jasné srozumitelné a jednoduché.
  Zdá se tedy, že v ČRo vůbec neví o čem mluví, na tož aby to propagovali. Prostě nejsme Němci.
  Tam je to jednoduché. ROCK ANTENNE se hlásí jako RADIO v DAB ještě to ve znělce odhláskují. DéÁBé. Aby bylo jasno. A to, že jsou na netu a v DVB-S, tím se nezabývají. Tam je přece automaticky každý, tak, co by to říkali. Oni říkají. My jsme v DéÁBé. Taky tečka. Tentokrát ta německá.
  Rok 2023. Poslouchal jsem ČRo Radio Wave, pod tím běžela reklama na web ČRo a 2023.
  Zapnul jsem tedy počítač, připojil jsem ho na internet a navštívil na web ČRo. Hledal jsem nějakou diskuzi. A těšil se, že si pokecám s čtenáři webo ČRo o DAB. Nic takového jsem tam nenašel, tak jsem se zase odpojil a dále se webem ČRo nehodlám zabývat.
  Prostě.
  V ČR NIKDO, PROPAGACI DAB neprovádí.
  / Mimo snad serveru DIGI ZONE, kde se o DAB pravidelně píše./

 • 14. 11. 2013 20:17

  bez přezdívky

  Nechci Vás José zklamat, ale drtivá většina lidí si pod pojmy DAB a DVB nic nepředstaví. Proto chápu i pojem "ladění stanic na netu". Na tričko si raději připište ke zkratkám alespoň digitální příjem nebo vysílání. :)

 • 14. 11. 2013 20:27

  bez přezdívky

  O tom to právě je.
  Aby tady půl státu nepapouškovalo slovo digital aniž ví o čem mluví.

  Označení DVB máte na každém STB.
  Označení DAB máte na každém přijímači pro DAB.

  Označení FM se také naučili docela rychle.
  Za komunistů se všude zásadně psalo VKV,
  Řekněte dnes VKV a také jich už půlka nebude vědět, co to je.
  Ale řeknete FM a každý Vám odpoví...
  Aha, ty myslíš RADIO.

 • 14. 11. 2013 20:49

  bez přezdívky

  KISS JČ jsem nikdy neměl, jako bývalý pražák jsem samozřejmě měl KISS a ještě i mám, ale ne na autě, KISS 98 fm. Ovšem tady v Liberci vysílá KISS DELTA...

  Na webu nemá zmínku pouze ČRo

  http://www.rozhlas.cz/digital/rozhlas/_zprava/1278887

  a SEE JAY RADIO

  http://www.seejay.cz/dab.html

  Ale všichni.... Tedy i GAMA RADIO

  http://www.gamaradio.cz/index.php/dab

  i RADIO PROGLAS

  http://www.proglas.cz/dab.html

 • 14. 11. 2013 21:04

  bez přezdívky

  Jinak v Liberci chytám mimo TELEKA i SACHSEN i DR DEUTSCHLAND.

  To první na normální prutovku a při chůzi po městě a při jízdě autem,
  to druhé jen na anténu se zesilovačem na sřeše paneláku.

  Docela mne překvapilo, že při prolaďování na Astře 19,2°E
  jsem našel 4 portály věnované DAB.
  Bylo tady o tom i psáno.
  Ovšem já myslel, že je tam jeden.
  Ne, čtyři !

  Zajímavé také je, že v Německu
  / tak lítají jim v tom prachy, tak to musí propagovat /
  to táhne tahle firma
  http://www.regiocast.de/unternehmen/beteiligungen/
  A jak vidíš, tak této firmě patří i Impuls a Rock Zone...
  Takže by člověk očekával, že se zapojí...
  Jenže ony se nezapojí, protože v ČR jsou propojeny
  s http://www.rrm.cz/
  A to zase řídí LAGARDERE a těm se do toho nechce,
  tedy donutili k odchodu z DAB, Dance Radio.
  Naštěstí ho nahradilo, právě včas, Rádio See Jay.
  Ovšem údajně je to od LAGARDERE bluf
  a potichu připravují, že to zahltí svými klony...
  http://www.evropa2.cz/cs/webradia.shtml
  a
  http://www.frekvence1.cz/cs/webova-radia/index.shtml

 • 14. 11. 2013 21:43

  bez přezdívky

  Ještě jsem se podíval, co říká slovo PROPAGACE firmě PURE...
  Tedy zda se mi tam podaří najít nějaké upomínkové a promotion předměty...

  No a zdá se, že tam mají pouze v knižní podobě vydanou takovouto brožurku :

  http://www.pure.com/static/docs/Digital_Radio_Explained-UK2011.pdf

 • 15. 11. 2013 6:29

  bez přezdívky

  FM nestačí už tak minimálně 10 let. Proč asi tak myslíš, že lidi poslouchají rádio z internetu nebo DVB ? Protože FM je už minimálně 15-10 let zcela odepsané.
  Huláká ti z něj 10 štvavých komunistických vysílaček, jedno a to samé, každá z 5 frekvencí. A nic pořádného, jako to šlo dříve, se na tom už nedá chytit ani, když by jsi se na hlavu postavil. U nás konkrétně se z toho dá poslouchat tak Vltava, Beat, Hey a Gama a to je tak všechno. To už dnes v současné době mi DAB nabídne lepší výběr. Samozřejmě daleko lepší výběr je v DVB-S a ještě daleko lepší výběr je na internetu. Jenže jak tady je velice správně napsáno na začátku, to si nevezmeš do postele a do dílny a na zahradu a do auta a to prostě není rádio. Přesto to v nouzi lidi používají a proč asi ? Protože FM už mají plné zuby a k ničemu to není. Nedá se to poslouchat a používat a nic pořádného tam víceméně nehraje.

 • 15. 11. 2013 8:29

  bez přezdívky

  Já ž ne.

  U mne v této chvíli DAD / DAB + v III.pásmu a L-pásmu

  jednotnačně, nejpoužívanější forma poslechu rozhlasového vysílání.

  Až po něm z DVB-S/S2

  Až po něm ze SMART TV a aplikací vedoucí přímo na netové stanice.

  Po tom DVB-T

  Po tom stolní PC a netové stanice.

  Pak VKV

  Pak SV / KV / DV

 • 15. 11. 2013 9:03

  bez přezdívky

  Ještě k té otázce toho vnucování.

  Tak u DVB-S to proběhlo naprosto normálně a zcela přirozeně

  a obyčejnou tržní cestou, prostě více programů, lepší kvalita.

  Takže DVB-S chtěl každý dobrovolně a sám od sebe.

  U DVB-T tam to proběhlo doslova násilnou formou,

  tedy jako státní doktrína, které se nezle vyhnout atd.

  U DVB-C tam to v podstatě probíhá naprosto přirozeně a tržně,

  pokud nějaká malá kabelovka chce zůstat u analogu,

  tak u něj stále v klidu zůstává.

  Na netu to opět probíhá zcela přirozeně, tržně, dle zájmu, je to levné.

  DAB+ tam je to takový hybrid. Mezi násilnou formou DVB-T a nenásilnou

  přirozenou formou DVB-S a DVB-C.

  Tedy nařízeno to od EU je.

  Ale až někdy.

  Prostě někdy.

  Odloženo až do roku 2025.

  Ale můžete dříve, když chcete.

  Atd.

  Takže není tam prováděn tak nesnesitelný a odpudivý tlak jako v DVB-T.

 • 18. 11. 2013 15:41

  bez přezdívky

  Až na několik málo vyjímek se dají stanice na českém FM rozdělit na dvě obrovské skupiny. Skupinu jedna tvoří bolševické štvavé vysílačky, na kterých rudí paumělci provozují své nesmyslné skřeky. A skupinu dvě která je sice současná, ale určena tak asi pro 13 leté holčičky, protože ta 14 letá by to už nesnesla a od toho utekla a kluk starší 12 let také ne. No a nic jiného tu pak v podstatě nevysílá až asi těch několik vyjímek, tedy asi tak 9 stanic s rockem, 4 stanice s folkem, jedna stanice s vážnou hudbou, jedna stanice křesťanská atd. Ovšem naprosté většína patří do jedné z dvou výše zcela nepoužitelných skupin. Takže se nelze divit, že lidé hledají náhrady všude možně, tedy DVB-S, Internet a samozřejmě i DAB.

 • 14. 11. 2013 20:43

  basslicker

  Máš ještě samolepku Kiss JČ? kdyžtak Ti pošlu. Propagace je minimální, chtělo by to do toho praštit, ikdyž rozhlas se teď snaží, Seejay jede skvěle, v každém jingle mají seejay radio dab a chválím i dab rubriku.. Na Gamě jsem taky zaslechl info do DAB. mám v autě kenwood dab rádio a přijem v ČR nic moc, ale v Itálii hraje bez výpadků DAB od Benátek až skoro k Římo, ani jednou nevypadl, co jsem jel po dálnici. masakr! V Německu to jede také luxusně, jen občas vylítne signál, chtělo by to dokrývače, navíc v Německu je dab propagován i tv a razantně v médiích. trochu snahy u nás a je to.. ale chápu, že stanicím se nechce dávat fm pásmo pryč, když je téměr nemožné sehnat lukrativní kmitočet.. v DAB to jde samo