Hlavní navigace

Co týden dal: OpenID prohrálo s Facebookem a tajemství Coca-Coly získali čínští hackeři

11. 11. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Televize se zamilovala do Facebooku, papež bude na Twitteru, penetrace smartphonů v USA je nad 50 % a e-ink je drahý, protože stojí na licencích. Co dál? Budou Vánoce, šéf Nvidia má něco k tabletům a textové příspěvky jsou od září na Facebooku lepší než obrázky.

Začnu článkem z Aktuálně. Šance pro cvoky: Televize se zamilovala do Facebooku si všímá zvláštního fenoménu, televizní posedlostí sociálními médii. Ukradená videa a veřejná služba trollům.

Cesky startupovy ekosystem je vic cool nez David s Druidly a Windows 8 dohromady, tvrdí Robin Razska, a ostře se opřel do Druidly a Davida Šmehlíka a jeho článku, který jsme přetiskli také na Lupě.

A já se Robina zeptám přesně ve stylu jeho argumentace, „Z jaké pozice si, Robine, dovoluješ kritizovat práci jiných, kterou většina lidí dělá ve svém volném čase?“. A bude to stejně absurdní a nesmyslné. Přitom jinak Robinův článek obsahuje řad zajímavých věcí a postřehů.

A protože budou Vánoce, je čas připomenout jednu vánoční reklamu.  

HARDWARE

Penetrace smartphonů v USA překročila 50 %, řeší to Asymco v The late smartphone adopter paradox, a pokouší se předpovědět i to, jakým způsobem  bude vývoj pokračovat, hlavně jak se bude vyvíjet míra konverze lidí s klasickými telefony ke smartphonům. 

Všechno je to vlastně iPod. Sledujte:

Docela zajímavá myšlenka od CEO společnosti Nvidia – zákazníci si uvědomují, že skvělý tablet je lepší než levné PC. Viz Nvidia CEO: Consumers realize a great tablet is better than a cheap PC

Formula 1 Simulator je skutečně simulátor F1. Ale poněkud více reálný. Tedy až na ty obrazovky. Tři, abyste toho viděli dostatek.

WEBDESIGN, INTERNET

Přemýšlíte nad implementací autentifikační platformy, jako je třeba OpenID? Měli byste vědět, že 53% podíl v této oblasti drží Facebook, 21% Google, 11% Yahoo, 11% Twitter. A OpenID najdete v „ostatní“ v podobě 4% podílu. Na mobilních telefonech má Facebook dokonce 63% podíl. Podrobnosti v Facebook Solidifies Hold on Social Sign-Ins

How Portrait Mode Is Changing the Way We Use Computers si všímá toho, jakým způsobem existence tabletů a jejich používání v pozici „na výšku“ mění webdesign a UX.

Hardware Specs vs. User Experience od Jakoba Nielsena obsahuje jednu hodně důležitou věc. Aplikace pro iPad budou vyžadovat redesign, aby je bylo možné používat na iPad Mini. My, kteří už dlouho máme iPad (10") i Android (7"), tohle moc dobře víme.

Yahoo zkouší redesign ve stylu Metro. Jak jinak. Viz Yahoo’s Latest New Homepage Redesign Tries Dramatic Interactive Tile Look

MARKETING, KOMUNIKACE

Takže takhle je to, když potřebujete úspěšné virální video. 

Na mobilní inzerci uživatelé klikají více, než na tu klasickou. Ale Measuring the Fat Fingers Problem naznačuje, že to dělají hodně často omylem.

eBay na to jde přes poníky. 

Sony Xperia a „Soda Stunt“ 

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

Hacker „pyknic“ hacknul několik webů NBC. Více v NBC Sites Hacked

V roce 2009, když Coca-Cola měla zájem o koupi jistého čínského výrobce nápojů, se do jejích počítačů dostali hackeři. A vytahali odtamtud leccos, právě o této akvizici. Ta během pár dnů zkrachovala a nic se nekonalo. Coke Hacked And Doesn’t Tell je zajímavé čtení nejenom o tomto incidentu, ale hlavně o tom, jak velké firmy podobné věci utajují.

Hodně objemná zpráva v chatu na Facebooku může odpojit uživatele mobilního klienta od Facebooku a v některých případech vede i k pádu klienta. Viz A damn aweful facebook DOS

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

The Numbers Don’t Lie, Text-Only Posts Outperforming Photos for Facebook Pages se věnuje něčemu, čeho jsem si sám všiml. Od změny v algoritmu řídícího viditelnost stránek jejich fanoušky jsem si všiml toho, že čistě textové příspěvky jsou úspěšnější než dříve. Dříve totiž platilo, že fotky jsou prostě všechno. A textové příspěvky byly dost zoufalé.

The Pope To Join Twitter je přesně to co říká titulek. Papež se objeví na Twitteru. A to i přes to, že nepoužívá počítač a vše si zásadně píše rukou.

MOBILNÍ APLIKACE

Apple doplnilo do iOS6 Emoji (emotikony). A jak uvádí Apple to reportedly stop supporting Emoji apps in the App Store, teď se věnuje tomu, že z App Store chce odstranit aplikace, které doposud právě toto řešily.

Office Mobile pro Android a iOS? To by vůbec nebylo špatné. Viz Leaked screenshots show Office Mobile for Android and iOS

STARTUPY A EKONOMIKA

Axel Springer koupil belgický Immoweb a doufá v náhradu tenčících se příjmů z klasického prodávání inzerátů v novinách (inzerátů, skutečně, tedy něčeho takového, co ještě najdete například v Annonci). Viz Buying another classified site, Axel Springer sees digital filling print gap

INFOGRAFIKA

Social Media Demography sice neuvádí nic o českých uživatelích sociálních médií, ale stejně se to muže hodit.

How Mobile Is Transforming Political Engagement si všímá toho, jakým způsobem mobilní telefony a komunikace mění politické kampaně a principy.

MMF24

E-KNIHY

Hodně levná čtečka s e-inkem? No jasně, protože si zapomněli pořídit licenci právě na e-ink displej. Viz A Measure of Their Success: E-ink is Now Suing Over Knock-off E-ink Screens.

Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).