Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Co umí mini PC od značek Alfawise, MSI, Beelink nebo Zotac (4. část) od anonym - Dobrý den, sleduji tento seriál a hledám v něm...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2019 16:37

  bez přezdívky

  Dobrý den,

  sleduji tento seriál a hledám v něm řešení pro plánovaný upgrade mého PC, která má první generaci Core I7 a grafiku Radeon 5770 se třemi digitálními výstupy, na kterých visí (a to je pro mě zcela zásadní) tři fullhd monitory.

  Hry nehraju, výkonnou grafiku nehledám, ale potřebuji tichý, ideálně pasivní stroj, který zvládne ty tři monitory.

  Vidím zde pár mini PC, která umí i 4 výstupy, ale vždy v kombinaci s herní grafikou a aktivním chlazením.

  Možná jdu špatnou cestou, možná by stačilo si výstupy "rozmnožit" pomocí nějaké redukce USB3-HDMI nebo DP-2DP, ale už nejsem tak zdtný, abych věděl, co musí být splněno, abych z miniPC se jedním či dvěma výstupy dostal obraz na tři LCD.

  Poradíte mi, co musí grafická část nebo USB část miniPC splňovat, abych toho dosáhl a tedy našel vhodný model?

  Díky moc

 • 25. 4. 2019 0:31

  Petr Faistauer

  Dobrý den,
  představovaná řešení s podporou tří zobrazovačů používají dvě grafiky, jednu integrovanou (součást čipsetu s duální podporou zobrazení, obvykle Intel HD Graphics) a přídavnou grafickou kartu, která může splňovat i herní parametry. Podle modelu a výrobce většinou běžnou práci odvádí integrovaná, přídavná GK běží při hrách nebo procesech náročných na grafiku. Máte na mysli tři rozdílné obsahy na třech zobrazovačích, nebo distribuci stejného obsahu na více zobrazovačů?

  BTW: ještě o malinko větší Magnus od Zotacu řady E (EK71080) má Core i7-7700HQ čtyřjádro + GeForce GTX 1080 Mini. Podporuje max. 4x display, má 3 x DisplayPort 1.4, DL-DVI-D a HDMI výstup spec. 2.0b.

  Asi za 14 dní (odhad) by mělo vyjít ještě volné pokračování, které bude představovat NUCy od Intelu - Skull Canyon / Hades Canyon.