Hlavní navigace

Česká spořitelna podá trestní oznámení kvůli phishingu

Jiří Macich ml.

Různé verze phishingových útoků na klienty České spořitelny se množí jak houby po dešti. Naposledy jsme vás o jednom takovém informovali koncem února, ale od té doby se objevilo několik dalších exemplářů. České spořitelna dnes večer oznámila, že podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Pohár trpělivosti přetekl poté, co se dnes na internetu objevil seznam 107 klientů České spořitelny a obsahoval údaje o jejich účtech v internetovém bankovnictví z roku 2004. Podle banky seznam nemohl…

Různé verze phishingových útoků na klienty České spořitelny se množí jak houby po dešti. Naposledy jsme vás o jednom takovém informovali koncem února, ale od té doby se objevilo několik dalších exemplářů. České spořitelna dnes večer oznámila, že podá trestní oznámení na neznámého pachatele.

Content 2017 - tip Footshop

Pohár trpělivosti přetekl poté, co se dnes na internetu objevil seznam 107 klientů České spořitelny a obsahoval údaje o jejich účtech v internetovém bankovnictví z roku 2004. Podle banky seznam nemohl uniknout přímo od ní, ČS totiž v podobném formátu data klientů neshromažďuje, navíc je nemá ani k dispozici. Podle hypotézy České spořitelny je seznam klientů nejspíš výsledkem trestného činu kopírování klientských údajů softwarem z veřejně přístupného počítače, píše náš sesterský server Podnikatel.cz.

Otázkou je, jestli není trestní oznámení jen zoufalým gestem a zda-li je policie vůbec schopna autory série pokusů o podvod vypátrat. Útoky jsou vedené pravděpodobně ze zahraničí a to podle dostupných indicií směrem na východ od našich hranic.

Našli jste v článku chybu?
5. 3. 2008 9:25
uživatel si přál zůstat v anonymitě
No, pokud banka posle dopis s PINem, urceny do vlastnich rukou, v tom dopise napisou "PIN nikomu nesdelujte, nepiste si ho nikam, musite si ho pamatovat a tento dopis znicte" a pak ho nejakej trotl natuka do nejaky webovy stranky, tak sorry, ale takovej clovek by mel bejt asi zavrenej nekde v ustavu, protoze hrozi riziko, ze mu nekdo rekne "kdyz skocite tady z toho okna, tak budete dole driv, nez kdybyste sel po schodech" a ten clovek fakt skoci.