Hlavní navigace

ČT 1 zkrátí Sama doma, změní podvečerní schéma a vrátí regiony

25. 3. 2011
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
25. 3. 2011

UVNITŘ NOVÉ PROGRAMOVÉ SCHÉMA Výrazné změny ve vysílání chystá od 11. dubna první program České televize. Kavčí hory již potvrdily, že do schématu ČT 1 vrátí Události v regionech, které se od Nového roku přesunuly výhradně na zpravodajskou ČT 24 a snížily tak sledovanost Jedničky ve všednodenních podvečerech. Jenže kromě Událostí v regionech se na ČT 1 objeví i Události v regionech+, dosud vysílané jen na ČT 24 a nedělní brzce ranní Zajímavosti z regionů. Vyplývá to z programových plánů ČT 1, které má server DigiZone.cz k dispozici.

K TÉMATU: Události v regionech se vrací na ČT 1. Česká televize to oficiálně potvrdila

Aby byl výčet regionálně odpojovaných zpravodajských relací na ČT 1 úplný, sobotní poledne bude patřit pořadu Z metropole (vysílá pražské studio ČT) a Týdnu v regionech (vysílaných z Brna a Ostravy). Na obrazovku se od 11. dubna vrací dělené Události v regionech, od pondělní do pátku vždy od 18:00 hodin. V pondělí až čtvrtek se následně po nich budou vysílat Černé ovce a Testoviny, sdělil DigiZone.cz zdroj z ČT, který si nepřál být jmenován. Naopak brzké odpolední pásmo pro ženy Sama doma se od 11. dubna zkrátí na 90 minut a ČT 1 do vysílání zařadí diváky vyžadovaný seriál Život na zámku.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize si oproti podzimu 2010 polepšila, přesto mění program

Prodloužení o půl hodiny se dočká dopolední dětské vysílání Planeta YÓ, v němž bude ČT 1 od pondělí do čtvrtka nabízet populární animovaný francouzský seriál Byl jednou jeden člověk. Od 14. dubna přesune Jednička premiéru zahraničního seriálu Město žen, dosud vysílaného v pátek deset minut před půlnocí, na čtvrtek od 22:30 hod., po interaktivním publicistickém pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou. Zcela novým pořadem bude Suma Sumárum aneb Kde jsou mé peníze – magazín o finanční gramotnosti, který bude ČT 1 vysílat od 14. dubna vždy ve čtvrtek od 21 hodin (po Vysoké hře).

NAPSALI JSME: ČT 2 upravuje od dubna vysílací schéma. Vychází prý vstříc divákům

Změny se dočká i samotná Vysoká hra, která si zachová vysílací den i čas (čtvrtek od 20 hodin), ale výrazně zvýší hodnotu výhry. Soutěžící už nebudou hrát o jeden, ale rovnou o pět milionů korun. Na sobotu velikonoční pak ČT 1 připravuje speciál Vysoká hra pro Kuře, v němž budou soutěžit Vojta Kotek, Milan Šteindler, Aleš Háma a Jakub Wehrenberg. Výhry z tohoto speciálu poputují na konto Pomozte dětem. Kuře se také představí v každoročním pořadu Pomozte dětem na Pondělí velikonoční, letos pod názvem Letem světem s Kuřetem.

ROZHOVOR: Janeček mi řekl: Je třeba to tady rozhýbat, říká nový šéf ČT 1

Od neděle 10. dubna se přesune pořad o zákulisí Kavčích hor Svět ČT za nedělní pohádku od 14:05. Po filmu pro pamětníky se diváci můžou těšit na opakování pořadu o seriálech ČT Pokračování příště, které vždy doplní ukázka ze seriálu, o kterém pojednává pořad. A nejen pro děti se v neděli před Večerníčkem vrací oblíbená Arabela, líčí zdroj z Kavčích hor. V dubnu se také vrátí nová řada magazínu Jak na ryby s Rudolfem Hrušínským. ČT 1 ji nasadí v sobotu od 13 hodin.

Ve všední dny ČT 1 posílí dopolední seriálová okna od půl desáté do jedenácté hodiny. Od 11. dubna připravujeme v tomto čase seriálové tituly Doktor Martin a Případy detektiva Murdocha. Změna čeká diváky každý všední den od 11 hodin, kdy ČT 1 zařadí reprízy divácky atraktivních pořadů – např. legendárního seriálu Slovácko sa nesúdí, Bez ženské a bez tabáku, populární Věšák a 13. komnaty, Na cestě či Reportérů ČT, doplnil zdroj z ČT.

Programové změny na ČT 1 od 11. dubna 2011

Pondělí – pátek

 • 12:00 – Polední Události
 • 12:20 – BBV, Počasí (Praha) – Události v regionech+ (Brno, Ostrava – 9 min. trhaně)
 • 18:00 – Události v regionech (25 minut, odpojovaně Praha, Brno, Ostrava)

Sobota

 • 12:00 – Z metropole/Týden v regionech (odpojovaně – Praha, Brno/Ostrava)

Neděle

 • 05:30 – Zajímavosti z regionů (odpojovaně – Praha, Brno, Ostrava)

Přesuny a nové pořady na ČT 1 od 11. dubna 2011

Pondělí – čtvrtek

 • 17:30 – lifestylové pořady (pondělí: Kuchařská pohotovost, přesun ze soboty 13:00)

Pátek

 • 17:30 – Hoby naší doby (přesun z neděle 17:00)

Ve svých časech zůstávají

 • Úterý: Chalupa je hra, středa: Pod pokličkou, čvrtek: Bydlení je hra

Pondělí – čtvrtek

 • 18:25 – Černé ovce + Testoviny (13 minut)

Čtvrtek

CIF - osobnosti

 • 22:30 – zahraniční seriál, např. Město žen (přesun z pátku 23:50)

Sobota

 • 13:00 – Jak na ryby (nově)

Nová skladba nedělního odpoledne na ČT 1 od 10. dubna 2011

 • 14:05 – Svět ČT
 • 14:30 – Filmové okno pro mladší pamětníky
 • 16:05 – Pokračování příště
 • 16:45 – Seriál k Pokračování příště
 • 17:55 – Arabela

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).