Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku ČT 2 upravuje od dubna vysílací schéma. Vychází prý vstříc divákům od Malata1 - To jako na ČT2 nemá být vůbec žádný...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 3. 2011 13:46

  Malata1
  To jako na ČT2 nemá být vůbec žádný historický dokument?? To je trochu mimo. ČT2 prostě dává spousty věcí z různých oblastí, paušalizace že dává jen (doplňte si cokoliv), by byla namístě pokud by to zabíralo víc než 50% vysílání.
 • 22. 3. 2011 6:23

  bez přezdívky
  To jsem neřekl, že vůbec žádný dokument. I některé historické dokumenty je možné zařadit do kultury, když to bude dokument třeba o Janáčkovi či Smetanovi apod. že ? Ovšem co tak čtu, tak 3 dni hodlají věnovat dokumentu. A divadlu třeba jen středu. Tedy ten náběh k dokumentům na úkor kultury tam samozřejmě je cítit. A to se mi nelíbí. Konečně z té stanice vymetli sport. Ale místo kultury přidali dokumenty. To mělo být opačně, dokumentů nechat jako bylo a přidat kultury, udělali zjevně opak.
 • 22. 3. 2011 6:55

  bez přezdívky
  Já vnímám ČT2 jako:
  1) Hudební věci
  2) Divadlo
  3) Amatérský film
  4) Film náročného diváka

  Sport patří na ČT4, čili na Dvojce by neměl být ani 5 minut.
  A dokumenty patří z 80%-90% na ČT1. Čili na ČT2 mohou být, ale jen v malé doplňující míře a s rozmyslem.
  Většin by jich měla být prostě na Jedničce, nikoli na Dvojce.
 • 21. 3. 2011 13:27

  bez přezdívky
  To vypadá na zcela zásadní chybu, kdy se z Dvojky, po odchodu Sportu, z ní nestává KULTUR stanice, ale DOKU stanice. Tedy FREE doku stanice s kopírováním History Channelu apod. jak jsem sám viděl. Tak to pak jsem nucen sám pochybovat o potřebě takového kanálu. KULTUR kanál zajisté potřebný byl. Ale dokumentárních stanic je opravdu hodně. Sice placených, ale hodně. Nejsem si jistý, zda má být v provozu veřejnoprávní dokumentární kanál. V podstatě pak je to jen taková sociální služba pro ty, co se jim nechce ty pay stanice platit. No dejme tomu, v Němcku jsou ostatně také free doku stanice, ale přece jen, kulturní stanice by byla mnohem potřebnější, netroufnu si tvrdit, že žádanější, ale rozhdně potřebnější a smyslplnější, protože kulturu nelze dostat ani jako placenou, takže v tom bych viděl smysl veřejnoprávnosti. Takže tohle je velikým zklamáním. Doku se sehnat dá i když placené, ale dá. Kultur se sehnat nedá. Hrubá chyba ČT a opět krok stranou od veřejnoprávnosti pod vlivem ukazatele sledovanosti, protože doku přinese vyšší sledovanost, nežli by přinesla kultur.