Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rádia v době digitální? Využívejme dostupné technologie na maximum od anonym - Díky za pěkné shrnutí. Aktuálně je problém právě...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 4. 2019 7:55

  bez přezdívky

  Díky za pěkné shrnutí. Aktuálně je problém právě ta zvuková kvalita. Např. to, co lze poslouchat v DAB muxu ČRa v Praze na kanále 10D. To je snad vysíláno schválně, aby se digitální rozhlas neuchytil a odradili se posluchači. Většina rádií tohoto muxu má bublavý plechový zvuk s nízkým datovým tokem. Jedním slovem hrůza, zde platí - zlaté VKV-FM. Takže digitalizace ano, ale ne jako mux 10D, ale přinejhorším tak, jak to dělá Český rozhlas.

 • 23. 4. 2019 11:33

  bez přezdívky

  bohužel tady v Čechách platí, že když se dá něco 0jebat, tak se to vždy 0jebe (omlouvám se za výrazy, ale výstižnější slovo mne nenapadlo). Takže digitalizace přinese větší nabídku, ale větší kvalitu bohužel ne.
  A to s tou "kvalitou" FM je také pravda, zatímco na starém totalitním HiFi FM přijímači hrálo rádio skvěle, současné polodigitální FM je bída. Dokonce i v autě, když si pustím stejnou písničku z rádia a z flešky, tak je zvuk z flešky na první poslech čistší, detailnější a to mám úplně průměrné audio (Golf 7).

 • 23. 4. 2019 13:21

  Martin P.

  Nevím co si myslíte že je oj... ale v ČR se primárně posluchači rozhlasu nerekrutují z lidí co chtějí kvalitní poslech , jsou technický fandové a vozový pak máme cca 14let a starší. Čímž sám oznamujete že nepatříte mezi průměr a Vás a vám podobné to oni nedělají..... ....Ano taky si klidně pustím v autě nějaké album ve FLACu, jenže sem si vědom že nejsem středobodem vesmíru.