Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rádia v době digitální? Využívejme dostupné technologie na maximum od hawran.diskuse - 99.99 % lidí má doma vkv rádio. A...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 4. 2019 0:20

  hawran.diskuse

  99.99 % lidí má doma vkv rádio. A bez problémů (které by museli řešit oni) jim to hraje.

  Tak proč jim teď zase nevnutit něco, co nepotřebují?

  Nemohu nevzpomenout na úžasnou "digitalizaci" TV, kdy se lidem nakecalo, že přechod od stávajících antén na střeše / společných antén / ... bude "v pohodě, nebude je to nic stát", všude bude pokrytí, NIC se pro nezmění. Akorát už, hurá, nebudou třeba muset běhat po střeše při štelování antény.

  A někteří teď musí platit za to, aby viděli i ten minimální základ přes satelit, protože ouha, oni jsou zrovna v nějakém 'stínu'...

 • 29. 4. 2019 9:53

  Martin P.

  Jenže příchodem DVB-T jsou na tom lidé i hůře. Marketingová kampaň byla ale pojatá tak, že na tom lidé bude je a jen lépe.

  Pokud už budete pedansky trvat ...vždy byla místa pokrytá mizerně (1 program ve třetím pásmu, tedy Nova), případně vůbec... tak i tím že občan musí vynaložit symbolickou jednu korunu více je na tom hůře než předtím. Ano lidé jsou konzervy a zrnící PAL TV a šumivé radio jim stačilo. .... následně vynaložili x až xx xxx,- na nový "lepší" příjem a mají "kostičkovanou" TV a obcas vypadávající radio. Jaké to pro ně je zlepšení?

 • 28. 4. 2019 16:53

  bez přezdívky

  S tím VKV souhlasím, s tím popisem přechodu do DVB-T nikoliv. I za časů analogu vždy byla místa pokrytá mizerně (1 program ve třetím pásmu, tedy Nova), případně vůbec. I tehdy byl jedinou variantou satelit, na tom se nic nezměnilo.