Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Další televizní eskapády: diváci si neví rady s obrazem a signálem od Vladimír Hencl - Před 14.-ti dny jsem koupil LCD televizi 32LG3000.Má...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 2. 2009 21:38

  Vladimír Hencl
  Před 14.-ti dny jsem koupil LCD televizi 32LG3000.Má analog.i digit.tuner,úhlopříčka 80 cm.Signál přijímám přes satelit a propojení do televize je skartem.Při sledování pořadů,kdy je obraz přes celou obrazovku,se stává,že sebou obraz trhne doprava a během 2-3 vteřin zase zpět vlevo.Dělá to na všech stanicích,ale ne vždy.Třeba tento víkend na ČT-4 byl hokej hotovým utrpením,ale během tenisu to za celý zápas neudělalo?Při sledování filmu z DVD tento problém taky není,nebo jsem ho nepostřehl.Je fakt,že to častěji dělá při statických scénách /záběr krajiny,rozhovor/,ale při zprávách na ČT-1 se to ještě nestalo.Je problém v kombinaci satelit/DVB-S/a televize/DVB-T/?Nebo mám něco změnit v nastavení televize?Děkuji za případnou pomoc.
 • 9. 2. 2009 12:54

  Pamětník
  Při SCARTovém propojení se tunery neuplatňují. Pokud se obraz pouze posune a nezmění se jeho velikost, ani poměr stran, nehledal bych příčinu ani ve špatném kontaktu a nebo drátu ovládající ve SCARTovém kabelu formát obrazu. Pokud ale máte možnost kabel vyměnit, mohl byste začít právě tím. On ten poskok může být při statických scénách nápadnější, při pohybu scény si toho nemusíte všimnout. Přitom tenis je většinou statický záběr kamery a při hokeji se kameraman nezastaví. Sám mám doma jednu 32LG5000 a nenapadá mne. že by v menu bylo nějaké nastavení, které by mohlo být příčinou tohoto jevu. Problém může být i při reklamaci. Může se stát, že v podmínkách servisu se efekt neprojeví a nebo budou tvrdit, že příčina je v DVB-S příjmu. Ani to totiž nelze 100% vyloučit. Vámi uváděná kombinace televize/DVB-T je možná? Můžete alespoň přechodně sledovat DVB-T? Tím by se snad dala TV vyloučit a následně se soustředit více na satelitní příjem.
 • 12. 2. 2009 20:45

  Vladimír Hencl
  U nás,bohužel,ještě pozemní digitál nevysílá /Orlické hory/,proto jsem před dvěma lety koupil satelit.Než jsem koupil tuto lcd,sledoval jsem vysílání na 18 let staré televizi Tesla-Rubín.Na ní ale tento pohyb obrazu nebyl.Při pohybu obrazu se nezmění ani jeho velikost ani poměr stran.Dnes jsem vysledoval,že ten pohyb vzniká i při formátu,kdy má obraz nahoře a dole černé pruhy.A konkrétně u toho hokeje,to trhnutí obrazu není jen při vhazování puku/statická situace/,ale i při pohybu hráčů s pukem.Každopádně děkuji za radu-jsem v této problematice absolutní amatér,a pokusím se na víkend sehnat jiný SCART kabel.