Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Data retention dostalo stopku už i v ČR od admin. - Jsem zde JÁ osoba XYZ, která žádným způsobem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 4. 2011 13:41

  admin.

  Jsem zde JÁ osoba XYZ, která žádným způsobem neporušuje psané a ani nepsané zákony této země. Do té doby než nějakým způsobem tyto zákony poruším, a do té doby než nezávislý soud sezná, že jsem alespoň důvodně podezřelý z něčeho závažnějšího než vyplivnutí žvýkačky na chodník. Do té doby NIKDO nemůže odůvodnit jakékoliv shromažďování údajů o tom, kdy a kde jsem byl, s kým jsem komunikoval, na co jsem se na interentu díval atd. NIKDO a ničím.

  Co se týče terorismu ..ano bojím se ho, ovšem nevyměním pofidérní bezpečí za jakékoliv ukrojení mé svobody a svébytnosti.

  Jenom pro zajímavost - srovnejte počet obětí dopravních nehod a počet obětí terorismu a zjistíte, že vlastně nemůžete ani vylézt na ulici, když si připustíte toto nebezpečí stejně tak jako si sedáte na zadek z terorismu.

  Mnozí namítají, že se tyto data hodí při únosu nebo pohřešování osob. Ano, tak ať si to sami u operátora zaplatí a nechají se sledovat dobrovolně. Proti tomu nic nemám. Já ovšem vím, že všichni únosci již dneska vědí, že vypnout mobil oběti je nezbytné, takže já se rozhodně kvůli té minimální možnosti, že mne unese dementní únosce a díky data-retention budu vysvobozen vážně sledovat nedám.....

 • 6. 4. 2011 13:37

  Johnnik (neregistrovaný) ---.28.broadband6.iol.cz

  U případu "Aničky" se objevily názory, že by děti měli mít nějaké sledovací zařízení - jen do té doby, než v televizi vystoupil někdo, kdo tomu rozumí a ten jim řekl, že v takovém případě únosce jako první to sledovací zařízení z dítěte "vyoperuje" = dítěti ublíží ....

 • 6. 4. 2011 16:05

  Karel Kocourek (neregistrovaný) ---.fki-et.com

  Možná by bylo na místě připomenout si původ Vašich "svobod". Původně totiž zhruba takových svobod nepožívali všichni obyvatelé, ale jenom vojenská šlechta, přičemž podstatnou podmínkou příslušnosti k ní byla přísaha věrnosti a jakási osobní a rodinná integrita. Magna Charta v Anglii se nijak netýkala obyčejných poddaných.

  Vývojem se tato zjevná nespravedlnost odstraňovala, takže svých svobod dosáhl nejprve i městský stav a nakonec všichni občané. Nedílnou součástí ale byla povinnost vojenské služby a jakási forma přísahy věrnosti. Vlastizrada se zpravidla trestala i nejvyšším trestem. Ještě na konci 19. století by žádnému občanovi nepřišlo divné, že podléhá striktním pravidlům v oblasti obrany a bezpečnosti.

  1. světová válka a pak několik velkých totalitních systémů učinily brannou povinnost a vůbec striktní poslušnost vůči principům fungování státu celkem nepopulární. Ale jisté je, že stát nebo národ, který ztratil schopnost svojí obrany v důsledku neochoty svých členů, musí v dlouhodobé perspektivě podlehnout ostatním.

  Samozřejmě existuje i jiná varianta, jak si jako soukromá osoba zajistit bezpečnost, a to, že se přikloníte vždy k vítězné straně. Pokud sledujete takovou strategii, jsou samozřejmě údaje o Vaší osobní historii na závadu, protože snižují možnost volby. Ale Vaše osamocená nezávislost pak už nepůsobí moc hrdě, spíš uboze.

 • 4. 4. 2011 18:52

  XXX (neregistrovaný) 173.245.84.---

  Konecne nekdo, kdo ma zdravy rozum. Nejvetsi svetovi zlocinci jsou ti kteri tzv. bojuji proti terorizmu. Dokud se nebude merit stejnym metrem pro vsechny, nikdy to nebude fungovat. Svoboda, opravdova svoboda a zachovani vlastniho naroda a narodni identity je neco co stoji za to se stat i v krajnim pripade bojovnikem za svobodu nyni teroristou.