Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Data retention dostalo stopku už i v ČR od možnost - Jenže sama BIS, ve snaze tyto údaje získávat,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2011 9:16

  možnost (neregistrovaný) 212.80.64.---

  Jenže sama BIS, ve snaze tyto údaje získávat, zřejmě dospěla k opačnému zjištění, a tak nedávno iniciovala krátkou novelu zákona, která by jí tuto možnost poskytla.

  A nebo to mohl být z její strany zastírací manévr, ktarý měl zakrýt, že se tak již dávno děje, podobně jako armáda/tajné služby USA začaly mluvit o používání falešných profilů/robotů na facebooku, které pravděpodobně přitom již dávno používala v "egypských" revolucích, ale i při ovlivňování posledních voleb dokonce i v ČR.

 • 5. 4. 2011 20:12

  Maaartin (neregistrovaný) 188.120.198.---

  "toto by měl spíše kontrolovat nějaký nezávislí orgán" - Nezavisli organi v Cesku uz davno vymreli. Ale uznavam ze pul roku muze byt malo, tak rekneme kazdeho pul roku by musel soudce odposlouchavani znovu povolit, pricemz toto by se smelo opakovat rekneme nejvyse 2x. Tedy po dvou letech by kazdy zbytecne odposlouchavany dostal na papire kompletni seznam vseho co se o nem zjistilo plus odpovidajici kompenzaci. Ta by sla k tizi tech co o tom rozhodnuli, pricemz v pripade odhaleni zavazne trestne cinnosti by naopak ziskali bonus. Ale kdovi jak by tohle tady fungovalo, nejspis uplne spatne.

 • 5. 4. 2011 14:15

  zz (neregistrovaný) 212.80.64.---

  dovedu si něco takového představit, ale správně nastavit takový systém by nebylo vůbec jednoduché.. půl roku mi přijde hoodně krátká doba (je spousta zločinů, které se staly a jsou pro to podstatné indicie, přestože zatím není konkrétní osobě jednoznačně prokázaná vina, možných pachatelů je několik a právě odposlechem lze zjistit kdo z nich to je, není v zájmu vyšetřování možného pachatele upozornit, že se již o lecčemž ví, navíc někdy by to mohlo ohrozit i svědky - např. někomu byl nabídnut úplatek a ten požádá o monitoring dalších jednání, ale z nějého důvodu se změní situace a pachatel již nabídku nezopakuje apod. - prozradíte li mu, že byl odposloucháván od února, kdy došlo k nabídce úplatku, může si to se svědkem snadno spojit a to dříve než bude možnost ho zavřít atd. - toto by měl spíše kontrolovat nějaký nezávislí orgán)

 • 5. 4. 2011 12:30

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Jim slo o to, ze oni narozdil od policie museji zadat o povoleni odposlechu.

  IMO by vubec nebylo od veci naridit, ze kazdy odposlouchavany musi byt nejpozdeji do 1/2 roku o odpolsechu i jeho duvodech informovan. To by teprve nastala mela, az by se zjistilo ze se tu se svolenim soudcu, kteri maji dbat na dodrzovani ustavy, odposleouchava praktiky kdykoli a kdokoli - soudci totiz ony zavazne duvody prevazne vubec nezkoumaji (tedy pokud nejde o nejakeho znameho).