Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Datové schránky ante portas od ich - Na ISSS 2009 předvedl pan Zajíček působivou šou,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 4. 2009 18:16

  ich (neregistrovaný) 195.113.171.---
  Na ISSS 2009 předvedl pan Zajíček působivou šou, dokumentující užitek datové schránky na příkladu občana, žádajícího v teple svého domova, z gauče, o příspěvek na provoz motorového vozidla. Při klasickém, tj. osobním podání této žádosti, však v tomto případě žadatel musí k žádosti přiložit velký techničák, rodný list osoby kvůli níž žádá o příspěvek, její občanku a průkazku ZTP, a svoji občanku. Docela bych rád věděl, zda se sociláka bez těch příloh v té elektronické éře obejde, nebo zda tato drobnost leží pod prahem rozeznatelnosti pana Zajíčka. Může mi k tomu prosím někdo něco říct?
 • 25. 6. 2009 1:39

  Honza (neregistrovaný) ---.karneval.cz
  Databáze datových schránek je plněna z obchodního rejstříku a z registru centrální evidence obyvatelstva. Základní ověření osoby je provedeno vlastním odesláním zprávy.
  Pro ostatní dokumenty bude nutné provést konverzi (placenou) do elektronické podoby. Dá se předpokládat, že půjde o problém hlavně v prvních letech - pak už většina dokumentů bude primárně v elektronické podobě (že by velký techničák dostával eletronická razítka?)
  Jan Tkáč
  http://www.avesoft.cz/produkty/evolio-datove-schranky/